Karlovarský kraj začne od června dávat slevy na ubytování v kraji

Karlovy Vary 25. května (ČTK) – Karlovarský kraj začne od června poskytovat slevové vouchery na pobyt v ubytovacích zařízeních v regionu. Příspěvek má pomoci oživit cestovní ruch v Karlovarském kraji po nuceném uzavření hotelů, penzionů i lázeňských kvůli koronavirové krizi. Podobnou pobídku nabízel Karlovarský kraj i v minulém roce, řekl dnes novinářům hejtman Petr Kulhánek (za STAN).

Reklama

„V rozpočtu na rok 2021 jsme stejně jako v minulém roce alokovali částku na podporu příjezdového cestovního ruchu ve výši tří milionů korun. Což je prakticky příspěvek pro každého, kdo přijede do kraje ve výši 300 korun na osobu a noc na maximálně šestidenní pobyt tak, abychom motivovali lidi,“ uvedl Kulhánek. Zájemce o pobyt bude mít už v okamžiku rezervace pobytu u zařízení, které se do krajské podpory zapojí, informaci o slevě, kterou získá.

Podle Kulhánka se dá předpokládat podobný zájem jako v loňském roce. Tehdy krajské vouchery, stejně jako slevové vouchery města Karlovy Vary a částečně i lázeňské vouchery dotované státem výrazně pomohly tomu, že se v letních měsících hotely v Karlovarském kraji znovu zaplnily, i když v naprosté většině českými klienty. Se zahraničními návštěvníky zřejmě ještě ani na počátku letošní sezony hotely zatím nepočítají.

Na pobyt do Karlovarského kraje zvou také samotná města, zejména ta lázeňská, která byla na cestovním ruchu před koronavirovou krizí silně závislá. Jen Karlovy Vary dají letos na propagační kampaň 12 milionů korun.

pnp hj

Podívejte se na TOP tipy na výlet v oblasti Karlovarsko a Slavkovský les.

Dovolená v Západních Čechách – konkrétní nabídky i s cenami najdete zde.

Ubytování v Karlovarském kraji si můžete objednat online.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama