REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 8.6. a svátek má Medard

Karlovarský kraj – města jako brány do regionu

Karlovarský kraj to nejsou jen světoznámé lázně na seznamu UNESCO.  Jeho ráz utváří i bujná příroda, tajuplné podzemí a dechberoucí kulturní památky. Vydejte se s námi do historických měst, odkud můžete podnikat výlety za poznáním dalších magických míst.

Cheb – po stopách středověkých kupců

Ve městě Cheb, najdete nevídanou koncentraci památek. Prohlédnete si unikátní komplex hrázděných kupeckých domů ze 13. století zvaný Špalíček nebo Chebský hrad, kde se odehrála královská svatba a taky úkladná vražda pobočníků knížete Albrechta z Valdštejna. Sportovně-rekreační areál Krajinka v podhradí nabízí kromě jiného hned několik víceúčelových sportovišť a piknikovou louku k odpočinku. Skutečným fenoménem je stezka „Pod střechami chebských domů, která vás provede po půdách městských, kupeckých domů na chebském náměstí.

Chebský hrad


TIP: Cyklostezka Ohře– Z Chebu do Karlových Varů vede jedna z nejkrásnějších cyklostezek Karlovarského kraje nabízející nespočet zajímavostí jako třeba hrad Loket nebo Svatošské skály. V létě je řeka Ohře také oblíbeným cílem vodáků. Stačí si jen vypůjčit kánoi či raft a vyrazit za dobrodružstvím.

REKLAMA

Aš – město na špičce České republiky


Nejzápadnější cíp naší republiky nabízí návštěvníkům díky své historii a nedotčené přírodě mnoho možností vyžití. Ve městě a jeho okolí se zachovala celá řada významných památek. Dominantou je kamenná rozhledna na vrcholu Háj s přilehlým sportovním areálem. Jen několik kilometrů od Aše se nachází romantický hrad Seeberg. Pokud vás láká spíše člověkem nedotčená krajina a nádherná příroda, Ašsko si zamilujete. Díky téměř sto padesáti kilometrům značených cyklotras a bohaté paletě sportovišť, si Aš oblíbí i příznivci aktivní dovolené.

Hrad Seeberg

Ostrov a jeho historické kouzlo

Na úpatí Krušných hor leží město Ostrov s památkami od románského slohu, přes gotiku, renesanci, baroko až po architekturu 50. let 20. století známou jako Sorela. Architektonickým skvostem je Posvátný okrsek, který učaruje milovníkům barokní architektury. Ostrovský zámek ukrývá národní kulturní památku – stříbrnou šlikovskou mincovní kazetu, ale také třeba Mydlářův katovský meč a soubor stříbrných jáchymovských tolarů.

TIP: Na ostrovském zámku vás čeká nová multimediální expozice “Zámecká zahrada v proměnách času”, která vám přiblíží vývoj unikátní zámecké zahrady, jež neměla v českých zemích svého času obdoby.

Zámecký park a Palác princů, Ostrov

Sokolovsko plné kontrastů


Hornické město, známé především díky těžbě hnědého uhlí, vás mile překvapí množstvím parků, krásou okolní přírody i nemalou dávkou historických památek. Navštivte třeba zříceninu hradu Hartenberg nebo klasicistní zámek Sokolov, kde se nachází muzeum s expozicí zaměřenou na přírodu a dějiny hornictví. A když vás téma hornictví nadchne, nevynechejte zaniklý cínový důl Jeroným s impozantními středověkými komorami a důkazy o rozmanitosti dobývacích metod. Na statku Bernard si pochutnáte ve zdejší restauraci a ověříte svoji zručnost v řemeslných dílnách.  A pokud dostanete žízeň, spláchněte ji třeba v minipivovaru Permon.

Statek Bernard

Loket – gotická perla kraje

V zákrutě řeky Ohře leží perla Karlovarského kraje goticko-románský hrad Loket, v jehož útrobách se ukrývá nejstarší zdokumentovaný meteorit v ČR, ale také mučírna, soška skřítka Gottsteina a v hradní věži dokonce i drak. Neméně okouzlující je i historické centrum města nebo amfiteátr v podhradí, sloužící kulturním akcím. Volné odpoledne můžete strávit v některém z netradičních muzeí, která se věnují sbírce lázeňských pohárků (přes 3100 kusů) nebo tajným spolkům.

TIP: Pro děti je okolí Lokte ráj. A to doslova. V areálu Svatošky dětský ráj si mohou děti osedlat indiánské koně nebo se vyblbnout na obří trampolíně.

Město Loket

Ušetřete čas i peníze! Při objevování Karlovarského kraje využijte KV Region Card.

Pro více tipů navštivte www.zivykraj.cz.

Foto: ©Živý kraj

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA