Kam za netopýry a jiné přírodovědné akce

Přírodovědná akce a jiné výlety na západě Čech

Netopýří noc u dolu Jeroným
sobota 30. srpna 2014 od 20:00 (vstup do dolu Jeroným u býv. obce Čistá)

Reklama

Náplň: Večerní a noční odchyt netopýrů u jedné nejvýznamnějších netopýřích lokalit v západních Čechách. Při vhodném počasí je možné očekávat desítky odchycených netopýrů nejméně 7 druhů. Akci je vhodné spojit s odpolední prohlídkou podzemí nově zpřístupněného středověkého dolu. Vlastní odchyt netopýrů je vhodný pro vážnější zájemce, kteří se chtějí dozvědět více o životě netopýrů a zúčastnit se odchytu, který je na lokalitě každoročně prováděn již od roku 2009. Určování, kroužkování a měření netopýrů pouze s odborným výkladem bez dalšího doprovodného programu.

Poznámka: Terénní obuv a teplé oblečení (teploty kolem půlnoci v tuto roční dobu klesají k 0C). Baterku se sebou. Lokalita snadno dostupná autem, ale nedostupná veřejnou dopravou. Prosíme o ohleduplné parkování, komunikace musí zůstat průjezdná! Na akci je možné přijít kdykoliv během noci a zůstat jakkoliv dlouho.

V případě trvalého deště se akce nekoná!

Čtyřicítka CHKO Slavkovský les na Kladské
čtvrtek 4. září 2014 od 14:30 (Kladská, před Domem přírody Slavkovského lesa)

Oslava 40. výročí vzniku CHKO Slavkovský les na Kladské nedaleko Mariánských Lázní
Na odpoledne je připraven bohatý program pro děti i dospělé.

Vstup na akci je zdarma.
Doporučujeme vzít si vhodné oblečení a obuv do terénu.
Akce se koná za každého počasí. Změna programu vyhrazena.

Na akci se můžete dopravit:
–        zdarma zajištěn autobus z Mariánských Lázní na Kladskou (odjezd z Mariánské Lázně, autobusové nádraží ve 14:00 a 15:30, další nástupní místo Mariánské Lázně, tržnice na Hlavní ul. v 14:05 a 15:35) a zpět (odjezd z Kladské 19:30) – je vhodné si do 2. 9. 2014 rezervovat místo na kontaktním e-mailu: jana.rolkova@nature.cz
–        linkovým autobusem (odjezd z Mariánských Lázní v 13:55)
–        vlastním automobilem či jiným vlastním dopravním prostředkem


Netopýří noc na Chebském hradě

pátek 5. září 2014 od 19:00 (Cheb, nádvoří Chebského hradu)

Náplň: Večerní odchyt netopýrů s bohatým doprovodným programem na téma netopýři v prostředí středověkého Chebského hradu. Přijďte si prohlédnout tyto tajemné noční tvory pěkně zblízka! Speciální ultrazvukový detektor nám také pomůže nahlédnout do světa jejich neslyšitelných signálů. Součástí programu bude přednáška s promítáním o životě netopýrů, výstava z podzemí Karlovarského kraje a soutěže a hry pro děti.

Poznámka: Obuv a teplé oblečení. Baterku se sebou. Akce se koná za každého počasí.

Mezinárodní noc pro netopýry – klášter Plasy
pátek 5. září 2014 od 18:00 (klášter Plasy)

Doprava tam: vlak Plzeň hl.n. (17:05) – Plasy (17:50); bus CAN (17:10) – Plasy (17:50).
Doprava zpět: vlak Plasy (20:05) – Plzeň hl.n. (20:49); bus Plasy (20:25) – Plzeň CAN (21:10).

Náplň: Večerní akce zaměřená na netopýry. Přednáška s promítáním o životě netopýrů. Výstava o netopýrech, program pro děti – kvíz o ceny, netopýří dovednosti. Ukázka odchytu netopýrů, demonstrace odchycených druhů. Současně probíhá akce Cisterciácké noci, hrané noční prohlídky.

Poznámka: S sebou teplé oblečení a baterku. Akce se koná za každého počasí.

Na kolech Tepelskou vrchovinou
sobota 6. září 2014 od 9:00 (Mariánské Lázně)

Místo: Sraz v 9:00 před budovou Správy CHKO Slavkovský les v Mariánských Lázních
Trasa: Mariánské Lázně – Úšovice – Zádub – PP Podhorní slatě – Mrázov – Teplá – Hoštec – Služetín – Babice – Číhaná – Farská kyselka – PR Smraďoch – Mariánské Lázně, celková délka cca 50 km.

Náplň: Přidejte se k nám při poznávání krajiny v CHKO Slavkovský les z cyklistického sedla. Během celodenního skupinového cyklovýletu budeme projíždět malebnou krajinu Tepelské vrchoviny s výkladem při zastávkách na přírodovědně nejzajímavějších místech (několik menších chráněných území, minerální prameny, studánky). Cílem naší cesty bude starobylé město Teplá, které leží až na samé hranici chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Cestou zpět doslova protneme Tepelskou vrchovinu, až se nakonec zanoříme do mariánskolázeňských lesů. Nenáročný terén od přírodní rezervace Smraďoch až na Polom bude příjemným zakončením výletu. Samotným sjezdem do Mariánských Lázní si vychutnáme poslední tečku za cyklistickým objevováním naší krásné krajiny.

Poznámka: Vhodná obuv a oblečení na kolo do terénu. Každý účastník si musí na výlet obstarat vlastní vybavení nezbytné pro bezpečnou jízdu, opravy kola a orientaci v terénu (pro případ dřívějšího návratu, nebo nutného rozdělení skupiny).
Akce na tento víkend
 

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama