REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 4.6. a svátek má Dalibor
V okolí
Upozornění! Tato akce již proběhla!

Kam s dětmi před Velikonocemi? Muzeum v Rožňavě chystá tvořivé dílny

12. 3. 2026
Autor: Dominika Mištíková

Velikonoční tvořivé dílny v muzeu v Rožňavě

Před velikonočními svátky ožije Galerie Baníckého muzea v Rožňavě pestrými barvami a tvořivou atmosférou. Program s názvem Velikonoční tvořivé dílny v muzeu nabídne dětem z mateřských škol a žákům prvního stupně základních škol možnost poznat jarní tradice a zároveň si vyzkoušet vlastní kreativní tvorbu.

Akce se uskuteční od 16. do 27. března 2026 v galerii na adrese Námestie baníkov 25 v Rožňavě. Program je připraven speciálně pro školní skupiny a účastníci si během něj užijí kombinaci poznávání, tvoření i velikonoční atmosféry.

Jarní tradice i výstava Pamäť kovu

Součástí programu bude také návštěva výstavy Pamäť kovu od sochaře Petra Kuraje. Děti zde uvidí, jak může vzniknout nové umělecké dílo z použitých materiálů a jak lze staré věci proměnit v něco nového.

REKLAMA

Motiv proměny a obnovy se pak přirozeně propojí s tématem jara. Děti se během programu seznámí s jarními zvyklostmi a velikonočními tradicemi a následně si samy vyzkouší kreativní činnost ve výtvarné dílně.

Tvoření, které rozvíjí dětskou kreativitu

Největší část programu bude patřit samotné tvořivé dílně. Děti si zde procvičí jemnou motoriku, fantazii i schopnost spolupracovat při výrobě tematických dekorací inspirovaných jarem a Velikonocemi. Organizátoři chtějí návštěvníkům nabídnout nejen zábavu, ale také přirozené propojení tradic, přírody a umění.

REKLAMA

Podle muzejní pedagožky Gabrielly Badin je hlavní myšlenkou programu ukázat dětem, že motiv obnovy a nového života se objevuje nejen v přírodě a lidových zvycích, ale také v umění a tvůrčím procesu.

Velikonoční dílny v muzeích jsou stále oblíbenější

Tvořivé velikonoční programy v muzeích a galeriích jsou v posledních letech stále populárnější součástí vzdělávacích aktivit pro děti. Podobné akce propojují poznávání tradic, historii i praktické tvoření, díky čemuž si děti dokážou lépe představit význam jarních svátků a lidových zvyků. Muzea tak přirozeně rozšiřují svou roli nejen jako místa výstav, ale také jako centra zážitkového vzdělávání.

Praktické informace pro školy

Velikonoční dílny jsou určeny pro děti z mateřských škol a pro žáky prvního stupně základních škol. Vstupné činí 2 € za žáka. Vzhledem k omezené kapacitě je nutné se na program předem přihlásit.

Další informace o programu je možné získat na stránkách muzea: www.banmuz.sk.

Zdroj: Banícke múzeum v Rožňavě, obecné informace o velikonočních tradicích

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA