Kam o jarních prázdninách? Sladovna Písek zabaví celou rodinu!

Největší galerie pro děti a jejich dospělé, písecká Sladovna, nabízí řadu zábavných projektů plných kreativity, poznání a inspirace, které zabaví malé i velké.

Reklama

Nejoblíbenějším místem je Mraveništěobří dřevěný labyrint plný prolézaček, skluzavek a tunelů. Nasaďte se tykadla a prozkoumejte všechna zákoutí.

Mraveniště. Foto: ©Sladovna Písek

Nejmenší děti (0–6 let) čeká Pilařiště, kouzelný prostor inspirovaný ilustrátorem dětských knih Radkem Pilařem. Děti zde všemi smysly poznávají samy sebe a okolní svět, rozvíjejí pohybové i poznávací schopnosti, tvořivost a fantazii.

Pilariště. Foto: ©Sladovna Písek

Ponořit se do kouzelného světa animace můžete v unikátním ráji animátorů – Animáriu. Prozkoumejte základní principy, na kterých stojí práce animátora a jazyk animovaného filmu.

Animárium. Foto: ©Sladovna Písek

Továrna na utopii, rodinná expozice z dílny Divadla Drak, zdobí Sladovnu pouze do konce března.  Čeká vás šest interaktivních objektů inspirovaných díly Karla Čapka.

Milovníci knih a příběhů v nich ukrytých ocení Hnízdo ilustrace – příjemný prostor, kde uniknete z každodenního shonu do pohádky. Součástí je také tvořivý koutek.

Hnízdo ilustrace. Foto: ©Sladovna Písek

V období jarních prázdnin (6. 2. – 19. 3.) má Sladovna otevřeno v časových blocích denně od 9 do 17 hodin. Vstupenky najdete zde. Při zakoupení jakékoli vstupenky mají návštěvníci zdarma vstup do dalších dvou místností – stálé expozice o Radku Pilařovi a Malé galerie, kde nyní vystavuje obrazy umělec David Čáp.

Přijďte si zařádit do obrovského domu plného legrace!

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama