Jurkovičova rozhledna v Rožnově p. Radhoštěm zahájí v sobotu svou desátou sezonu

Rožnov pod Radhoštěm (Vsetínsko) 29. března (ČTK) – Jurkovičova rozhledna v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku zahájí v sobotu jubilejní desátou sezonu. Dřevěná rozhledna na Karlově kopci nad městem, která vznikla podle návrhů slovenského architekta Dušana Jurkoviče, bude v dubnu otevřena o víkendech a svátcích, od května bude otevřena denně, sdělila dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.

Reklama

„V sobotu 7. května se uskuteční na Jurkovičově rozhledně oslava 10 let od jejího otevření a těšit se můžeme na komentované prohlídky s autorem projektu stavby rozhledny, cimbálovou muziku nebo aktivity pro děti,“ uvedla Graclíková.

Na rozhlednu se lze dostat několika směry, nejčastěji využívaná je cesta od parkoviště u Mlýnské doliny. K rozhledně se dá projít také z areálu Valašské dědiny, která je součástí Valašského muzea v přírodě. Loni v létě měla rozhledna rekordní návštěvnost, za červenec a srpen na ni vystoupalo 32.000 lidí.

Stavba na kopci nad skanzenem vznikla podle návrhů výrazného představitele secesní architektury Jurkoviče, který je také autorem staveb na nedalekých Pustevnách či v Luhačovicích. Jurkovič původně navrhl rozhlednu na objednávku turistického spolku ve Valašském Meziříčí do nedalekého Brňova. Stavba v Rožnově vychází z původních návrhů. Je vysoká přes 31 metrů, vyhlídková plošina se nachází 18,8 metru nad úrovní terénu. Stavba stála 12,2 milionu korun.

jmk kš

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama