Jste ve stresu z přípravy na dovolenou? Zde je 8 tipů,jak se zabalit jako profík

Všichni víme, jak náročná může být příprava na dovolenou. Schopnost zabalit si věci tak, abychom nevynechali nic důležitého, měli přehled o umístění věcí v zavazadlech a zároveň byli schopni si je všechny přepravit na místo pobytu a toto všechno vykonat v relativně krátkém časovém úseku je skutečně umění a pokud takovou schopnost máte, můžete si ušetřit mnoho času, námahy a zbytečného stresu. V tomto článku je zmíněno 8 tipů, jak se zabalit jako profesionál. Pokud se podle nich budete řídit, budete schopni se zabalit třikrát až čtyřikrát rychleji než doposud a bez nechtěných potíží, do nichž se můžete snadno při balení dostat.

Reklama

Specificky si označte svá zavadla

Tento tip je především pro ty, kteří cestují letadlem, ale může přijít vhod i při cestě autobusem. Není horší situace, než když na letišti při kontrole zavazadel pomocí zavazadlového pásu nejste schopni rozpoznat svoje zavazadla poté, co zavazadlo projde kontrolou. Toto se však může stát i při cestování autobusem, kde většinou větší zavazadla jako kufry a objemné tašky jsou uloženy v prostoru určeném pro všechny cestující. Proto si nezapomeňte svoje věci označit tak, aby byly snadno odlišitelné. K tomu můžete použít pentle, nálepky nebo třeba i barevné tkaničky, které si upevníte na rukojeť kufru. Také, tam jsou kufry, které jsou vybaveny GPS, jako například trunkster.co, takže se nemusíte riskovat jejich ztráty.

Uložte si věci do zipových balíčků

Abyste měli ve vecěch větší přehled, můžete použít kvalitní zipové tašky určené pro tento účel. Jsou vhodné pro drobnosti jako kreditní karty, klíče, flash disky, pagery, nabíječky na telefon nebo kameru, různé adaptéry, atd. Takové maličkosti je nepraktické uskladňovat volně v kufrech nebo taškách, proto je lepší držet je při sobě na snadno dostupném místě – nejlépe ve vrchní kapse batohu nebo navrchu věcí uložených v kufru.
 

Organizujte si balení pomocí aplikace

V dnešní době není důvod nepoužívat technologické vymoženosti, které máme k dispozici. Aplikace Packing Pro dostupná přes iTunes, která byla zvolena za nejlepší aplikaci určenou pro cestování pro Apple zařízení, stojí necelé 3 USD a díky ní si můžete všechny věci, které si plánujete na cestu vzít, rozvrhnout do specifických kategorií jako doplňky, nezbytnosti, oblečení, obuv, zdravotní potřeby, atd. V těchto kategoriích je možno si zvolit z přednastavených možností. Aplikace pracuje se zkušenostmi jejích uživatelů, proto existuje pouze malá pravděpodobnost, že by se v databázi věcí nenacházelo něco, co si chcete s sebou vzít. Packing Pro je jedna z řady aplikací, které je možné při cestování využít.
 

 

Věci si do kufrů uložte vhodným způsobem

Kusy oblečení jako světlé košile nebo kalhoty se snadno zašpiní. Při manipulaci se zavazadly může dojít ke znečištění, vylití nápoje na takové světlé oblečky, sukně atd. Z tohoto důvodu je dobrý nápad si tyto šaty do batožin ukládat obrácené naruby, aby případná skvrna nebyla při otočení do standardní pozice tolik patrná.
 

 

Při balení relaxujte, nenechte se vystresovat

Balení je stěžejní částí přípravy na dovolenou. Musíme myslet na všechny důležité věci, abychom se nemuseli po cestě vracet domů. Pokud se do stresujících stavů přeci jen dostanete, dejte si na chvíli pauzu. Můžete se jít projít, zacvičit si nebo si například zahrát stolní hru. Jestli uvažujete o tom, že budete brát stolní hry také na dovolenou, pamatujte, že většina deskových her je náročná na úložný prostor. Daleko lepší je zahrát si s přáteli karetní hru online a nemuset tak s sebou nosit žetony a podobné věci. Některé mobilní hry nabízejí možnost hrát s přáteli. Jedním takovým příkladem je mobilní aplikace z populární herní platformy Poker Stars, která nabízí stoly pro více hráčů pro různé kasinové hry, jako blackjack a ruleta. To je dobrý způsob, jak se pobavit s přáteli, strategií akcií a vychutnat si hry na dovolené.
 

 

Pozor na tekutiny

Asi se nevyhneme zabalení tekutin jako vody, džusu atp. Na cestě musíme něco pít, obzvláště při delších cestách. Často se ale může stát, že uzávěr láhve špatně uzavřeme a dojde tak k nechtěnému vylítí sladké limonády do batohu. Tomu můžeme předejít tím, že hrdlo láhve bez uzávěru obalíme plastovou fólií, třeba alobalem, poté láhev uzavřeme víčkem a víčko ještě oblepíme izolepovou páskou. Takto můžeme snížit riziko úniku tekutiny na minimum.
 

Udělejte si seznam věcí

Prvním krokem před tím, než vůbec začneme něco balit, by měla být koncentrace na to, co si vlastně musíme vzít. Měli bychom popřemýšlet o místě, kam se chceme vydat, co na dovolené plánujeme dělat, s kým tam budeme, v jakém zařízení budeme ubytování, atd. Teprve až si tyto záležitosti v hlavě srovnáme, můžeme si vytvořit seznam věcí, které budeme na výletě potřebovat. Je možno ho vytvořit jen s pomocí propisky a papíru, není však na škodu využít aplikace jako Pack the Suitcase, díky níž si můžete nejen vyhotovit seznam věcí, ale také udělat seznam činností, které musíte před odjezdem provést, jako například nakoupit potraviny na cestu, vyžehlit prádlo, doma uklidit, na cestu se vhodně obléct, vyvenčit psa, atd.
 

 

Důležité věci mějte po ruce

I pokud provedete všechny předchozí kroky, může se stát, že dojde po cestě ke ztrátě zavazadla. Proto bychom měli pamatovat na důležité věci a cennosti jako mobilní telefony, kreditní karty, peněženky, klíče a mít je u sebe v kabelce nebo ramenní tašce, abychom se v případě nouze mohli na dálku s potřebnými lidmi dorozumět nebo v případě ztráty kufru, aby škoda byla co nejmenší. Tam jsou také skládací zavazadla, například biaggi.com kufru, který si můžete upravit a nosit s sebou snadněji.
 

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama