Jindřichův Hradec pod parou

Kdo by neměl v duši kousek romantika? Právě vás zveme na jízdu stoletým historickým parním vlakem do půvabných zákoutí České Kanady. Startovním místem je železniční zastávka v Jindřichově Hradci a svézt se můžete až na konečnou do Nové Bystřice, malého pohraničního městečka. Opačným směrem pak dojedete do Obrataně.

Reklama

Jindřichohradecká úzkokolejka je živoucí technickou památkou a dodnes slouží svému původnímu účelu, každodenní osobní i nákladní dopravě. Ve vlaku obdržíte klasickou tištěnou Edmondsonovu kartonovou jízdenku a zakoupit si můžete i upomínkové předměty s železniční tématikou.

Během vaší cesty se můžete stát i strojvůdcem na zkoušku a obdržíte dokonce i certifikát „Strojvedoucí parní lokomotivy na zkoušku“. Během jízdy budete stát v kabině strojvedoucího, můžete sledovat přípravu lokomotivy před jízdou, její obsluhu za jízdy vlaku, doplnění vody a případně i uhlí. Po příjezdu do koncové stanice ukončíte směnu, máte padla a můžete odejít domů nebo třeba na pivo spláchnout zbytky uhelného prachu a nebo pokračovat dalším vlakem úzkokolejky vstříc novým zážitkům.

Pokud by vám zážitky z vlaku byly pořád málo, navštivte Výstavní dům Stará radnice na náměstí Míru a jeho rozsáhlé divácky atraktivní digitálně řízené kolejiště, na kterém může návštěvník postupně objevovat scenérie a zákoutí železničního provozu. Námětem je hlavní jednokolejná trať, procházející zvlněnou letní krajinou, která nabízí mosty, tunely, skály, hrady, vodní plochy a podobně. Pohodovou atmosféru prázdnin a času dovolených dotváří dětský stanový tábor, kempy, tábořiště a množství turistů v okolí. Skryté nádraží umožňuje střídání vlaků, další možnosti nabízí i provoz na několika vlečkách a v prostoru původního depa. Dění na kolejišti lze oživit pomocí tlačítek, kterými se uvádějí do pohybu interaktivní prvky či některé figurky.

Nechte se inspirovat. Přeneste se do podmanivého světa miniaturních i skutečných železnic, které v sobě dodnes nesou kouzlo návratu do bezstarostných dětských let a užijte si s námi Jindřichův Hradec naplno.

Infocentrum Jindřichův Hradec


infocentrum.jh.cz
tel.: 384 363 546

Další informace na: www.jhmd.cz
stararadnice.jh.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama