Jedna cestovní zubní pasta pro rodiče i děti


Otázka vhodnosti výběru pasty pro celou rodinu napadla asi každého. Jednodušší nákup, ale i balení na cesty. Jde tedy vybrat jednu pastu, kterou mohou používat rodiče i děti?

Mezi přírodními zubními pastami bez obsahu fluoridů by neměl být problém, když budou pastu používat i děti. V případě, že chcete zubní pastu s fluoridy, hlídejte hlavně jejich množství.  Až do tří let by děti měly používat zubní pastu bez fluoridů, nebo s maximální koncentrací 500 ppm fluoridů. Od čtyř do šesti let už mohou přejít na pasty s množstvím 500 – 1000 ppm a od sedmi let už mohou používat pasty obsahující až 1500 ppm fluoridů. Oblíbenou pastou pro celou rodinu je klasická oranžová varianta značky Elmex. Obsahuje 1400 ppm fluoridů a má velmi jemnou příchuť. Pro děti od 7 let ji tedy můžete použít s klidným svědomím.

Použití zubních past pro dospělé dětmi je vždy specifikováno na balení. Obvykle tam najdete informaci, že zubní pasta je vhodná pro děti do 6 let pod dohledem dospělé osoby a v malém množství. To platí obecně, protože děti by neměly spolykat moc zubní pasty. Navíc pro vyčištění zubů opravdu stačí množství o velikosti hrášku. A to i pro dospělé.
Autor: Andrea Ivaničová, www.nazuby.cz


Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama