REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 10.6. a svátek má Gita

Jaro v Českých Budějovicích

Zimě už snad odzvonilo a České Budějovice se probouzí do jarní nálady. Netrpělivě očekávané tradiční události, které ve městě startují jaro, jsou tu a vy byste na nich neměli chybět.

Jarní trhy 30.3.-1.4.

náměstí Přemysla Otakara II.

Sezónní trhy na hlavním náměstí mají dlouholetou tradici a těžko bychom si ve městě dokázali příchod jara představit bez nich. Bezmála stovka prodejců zde nabízí tradiční lidové výrobky nejen s velikonoční tématikou. Součástí trhů je i odpolední vystoupení místních kapel a atrakce pro děti.

REKLAMA

Staročeské Velikonoce 2.4.

Piaristické náměstí a Panská ulice

Jednodenní řemeslný trh s kvalitními rukodělnými výrobky má osobitou atmosféru. U některých stánků vám prodejci dokonce předvedou, jak jejich výrobky vznikají a oživí některé z již zapomenutých velikonočních tradic. Připravena jsou i folklorní taneční a hudební vystoupení.

Velikonoční hrkání a Festival na zemi 6.4.-14. 4.

centrum města

Velikonoční hrkání je působivou událostí, která do centra Českých Budějovic láká na podívanou s neopakovatelnou atmosférou. Tato obnovená tradice se pojí se Svatým neboli Pašijovým týdnem a odletem zvonů do Říma. Na Zelený čtvrtek se naposledy rozezní zvony a varhany, které umlknou až do Velikonoční vigilie a jejich místo zaplní dřevěné hrkače, řehtačky a klapačky – odtud název „Velikonoční hrkání“. Každý den má svůj význam a opírá se o křesťanské tradice. Velikonoční hrkání není jen o průvodu s trakaři. Součástí je také symbolické tesání a následná instalace křížů na náměstí.

Více v kulturním kalendáři na www.budejce.cz

TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM
náměstí Přemysla Otakara II. 1/1
370 01 České Budějovice
Tel.: 386 801 413
Email: [email protected]

www.budejce.cz

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA