Jaký vybrat dárek pro cestovatele k narozeninám?

Vymýšlení narozeninových dárků dá mnohým z nás občas zabrat. Svého blízkého chcete potěšit užitečnou věcí, kterou nezahodí do skříně, ale naopak ji bude využívat a vždy si na vás vzpomene. V první řadě je potřeba myslet na to, že není cestovatel jako cestovatel. Někdo vyráží nejčastěji do hor pod stan, kde tráví večery vařením jídla na vařiči. Jiní cestují nejčastěji do velkoměst za památkami, do exotických zemí za mořem nebo dobrodružně do polárních oblastí nebo pouště. Přinášíme vám několik tipů na dárky pro vášnivé cestovatele, které se budou hodit na každém výletu.

Reklama

Cestovatelské mapy na zeď

Cestovatelské mapy na zeď jsou trendem poslední doby. A není se čemu divit, protože vypadají skvěle. Na trhu můžete najít různé typy cestovatelských map. Mezi ty levnější mapy patří stírací mapy, kde si cestovatelé mohou „vyškrábat” země, které navštívili a sledovat jejich narůstající počet. Alternativou jsou korkové nebo dřevěné mapy. Na tyto se velmi často dávají špendlíky s vlajkou pro označení navštívené země nebo nálepky. Ceny cestovatelský map se liší dle velikosti, materiálu a vlastností. Můžete zakoupit levné mapy za 500 Kč, ale i dražší designové mapy od 1000 Kč. Je jen na vás, co zvolíte.

Cestovatelský průvodce

Pokud víte, kam má váš blízký namířeno, nebo jaká je jeho vysněná země, pořiďte mu průvodce. Tištění průvodci jsou bohaté na praktické informace. Výhodou je, že se cestovatel nemusí spoléhat na internet a využije je i na místech bez signálu. Na trhu najdete nejen průvodce podle zemí, ale i tématicky zaměřené např. nejlepší treky v Evropě, ferraty v Dolomitech nebo nejlepší místa na průzkum podmořského světa. Mezi ty nejoblíbenější tištěné průvodce patří Lonely Planet.

Produkty s vlastním potiskem nebo vtipným motivem

Pokud chcete nadělit vašemu blízkému vtipný dárek sáhněte po tričku s potiskem pro cestovatele. V internetových obchodech najdete širokou nabídku motivů. Pokud si nevyberete můžete si nechat vyrobit tričko s vlastním potiskem, který si jednoduše navrhnete přímo na e-shopu. Tričko můžete potisknout také vlastní společnou fotkou. Velmi oblíbený je také potisk na hrnky, termohrnky, mikiny nebo plátěné tašky.

E-knihy a čtečky elektronických knih

Dlouhé večery si cestovatelé často krátí čtením knih, kterých není nikdo dost. Skvělým dárek jsou proto knihy. Problém s papírovými knihami je jejich váha a velikost. Ne každý se s ní chcete tahat, a proto je ideální alternativou e-kniha, případně čtečka elektronických knih pokud ji cestovatel ještě nevlastní. E-knihy můžete zakoupit v každém online knihkupectvím.

Cestovní kosmetická sada a drobné vybavení na cesty

Základní kosmetiku potřebuje každý cestovatel. Ovšem tahat s sebou velké balení není ideální a je lepší sáhnout po menších lahvičkách do 100 ml, které jsou povoleny brát i do letadla. Na trhu najdete cestovatelskou kosmetiku různých značek. Základem je pořídit sprchový gel, šampon, antiperspirant, cestovní kartáček a pastu, opalovací krém a případně pleťový krém. Tento balíček můžete doplnit o další potřeby na cesty jako je cestovní polštář, špunty do uší nebo škrabošku na spaní.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama