Jakub Vágner: Přírodu potřebujeme my, ne ona nás

Jakub Vágner není jen rybář. Je v první řadě dobrodruh a cestovatel. Dříve své cesty přizpůsoboval především druhům ryb, které potřeboval zdokumentovat. Dnes se zaměřuje i na nerybářské dokumenty a snaží se vybírat si místa, která jsou co nejméně zasažena moderní civilizací. “Navíc to mám tak, že se na místa rád vracím a snažím se je poznat mnohem více do hloubky. Člověk si některé krásy a souvislosti uvědomí jedině díky času…”

Reklama

V posledních letech zakotvil u Jezera Katlov. Jakub Vágner o něm říká: “Katlov je můj domov a jsem za něj moc šťastný. Dlouho jsem pocit domova neznal. Asi musel přijít správný čas, a hlavně správné místo. Dříve jsem se z expedic vracel do malého bytu, ke kterému jsem neměl žádný vztah. Byl to hotel, kde nikdo jiný nebydlel. Teď se vracím z expedice a už se těším, jak si sednu na zahradě k jezeru a budu v klidu koukat na vodu.” 

Příroda je pro Jakuba vším. Bez ní by nebylo nic. Za dvacet let svého cestování po světě viděl mnoho nepochopitelné zkázy. K tomu říká se smutkem v hlase: “Rád bych doufal, že se úcta lidí k přírodě změní a že si uvědomíme, že příroda nás nepotřebuje. To my potřebujeme přírodu…”

A Jakubova vánoční doporučení z nabídky BUSHMAN?

  • Nepromokavý batoh BIKO se spoustou fuknčních detailů pro náročné expedice i do pulzujícího velkoměsta. 
  • Peněženka Kasane ze 100% kůže pojme bankovky, mince a díky spoustě vnitřních kapsiček i veškeré karty a doklady. 
  • Multifunkční kleště LABORER z nerezové oceli skrývají 12 praktických nástrojů s titanovým povrchem. 

www.bushman.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama