Jak začít rybařit

Vídáte během svých výletů rybáře a závidíte jim tu pohodičku? Zkuste si to na vlastní kůži a začněte rybařením bez povolenky. Hned uvidíte, jestli je to koníček pro vás.

Soukromý revír aneb jak si vyzkoušet rybaření bez povolenky

Reklama

V českých vodách si můžete legálně zachytat i bez rybářského lístku. Stačí, když zavítáte na soukromý revír (rybník), kde pravidla určuje majitel. Za poplatek vám mnohdy půjčí i potřebné věci na ryby.

Soukromých revírů je v ČR spousta a určitě se najdou nějaké, které máte v blízkém okolí. Kromě nejznámějších ryb našich vod v nich najdete také méně běžné druhy, ke kterým patří jeseter a vyza velká – ryby vážící i několik desítek kilogramů.

Pokud vás to chytne, uděláte si rybářský lístek

Vaše kroky pak povedou na pobočku Českého nebo Moravského rybářského svazu, kde si podáte přihlášku a informujete se, co a jak. Naučíte se na test rybářských znalostí (druhy ryb, techniky a rybářská práva a povinnosti) a po jeho složení si koupíte rybářský lístek a povolenku a můžete chytat.

Do začátku si pořídíte základní rybářské vybavení

Během učení na test si navíc uděláte jasno, jaké rybolovné technice se chcete věnovat (muškaření, vláčení, kaprařina, sumcařina). Podle toho si nakoupíte základní rybářské vybavení. S jeho výběrem vám rádi poradí zkušení rybáři z Chyť a pusť – největšího obchodu s rybářskými potřebami v ČR.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama