Jak vybrat batoh na výlet a batoh do města?

Výběr správného batohu je velmi důležitý, ať už na túru, nebo na každodenní nošení ve městě. Každý typ batohu má své jedinečné vlastnosti a funkce, díky nimž je ideální pro danou situaci.

Reklama

Batoh na výlet by měl být pohodlný, odolný a měl by být vybaven správným příslušenstvím, které vám usnadní přenášení všech potřebných věcí. Důležité jsou vlastnosti, jako jsou kvalitní popruhy, správné rozmístění kapes, nepromokavost, systém odvětrávání zad a pevné zipy. Pro pěší výlety jsou nejvhodnější batohy s objemem 30 až 60 litrů, do kterých se vejde vše potřebné včetně stanu, spacáku, jídla a oblečení. Batoh 50 l bude dobrým kompromisem pro víkendové výlety.

Foto: ©Pexels.com

Při výběru batohu na výlet věnujte pozornost jeho hmotnosti a objemu. Na několikahodinový výlet nemá smysl volit obrovský trekingový batoh. Stačí lehký sportovní model. Batoh by měl být vybaven pohodlnými ramenními popruhy, které dobře drží na zádech a rovnoměrně rozkládají hmotnost. Systém odvětrávání zad je důležitý zejména v létě, protože umožňuje lepší cirkulaci vzduchu a omezuje pocení zad. Správné uspořádání kapes umožňuje snadný přístup k potřebným věcem, což je v turistických podmínkách velmi důležité.

Městský batoh by naopak měl být stylový, pohodlný a objemný. Městské batohy mají často menší objem 15 až 25 litrů, což je dostatečné pro přenášení základních věcí, jako je notebook, doklady, jídlo a oblečení.
Pokud jde o městské batohy, je důležité, aby byly stylové a zapadaly do našeho každodenního stylu oblékání. Všichni milovníci outdoorového stylu mají v této věci snazší úkol. Většina předních turistických značek má ve svých řadách modely, které se dokonale hodí k outdoorovému stylu. Skvělým příkladem je batoh Fjällräven Kanken.

Foto: ©Pexels.com

Při výběru batohu, ať už do města nebo na výlet, se vyplatí věnovat pozornost jeho kvalitě a odolnosti. Nejlepší je investovat do kvalitního modelu, který vydrží mnoho let. Taková kritéria nejčastěji splňují batohy známých a renomovaných značek, jako jsou Salewa, Osprey a mnoho dalších.

Foto: ©Pexels.com
Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama