Hurvínkovým motoráčkem za teplem do Lednice

České dráhy připravily v programu Wellness na 16. a 30. ledna, 13. a 27. února a 13. a 27. března výlet historickým vláčkem s průvodcem.

Datum konání: 30. 1., 27. 2., 27. 3.

Vedle této nabídky přicházejí ČD s novým programem s průvodcem Zahřejte se a putujte s námi. Každou poslední neděli v měsíci (30. 1., 27. 2., 27. 3.) můžete vyrazit z Brna do Břeclavi.

Reklama

Program mimo jiné zahrnuje prohlídku Lichtenštejnského domu, plavbu lodí po Dyji se svařákem nebo ochutnávku špičkových vín. Kapacita pro Wellness je 90 míst, pro program s průvodcem v Břeclavi 48. 

Na dřevěné lavice se vejde 48 cestujících, 24 míst je ke stání. Nejvyšší rychlost je 60 kilometrů. Jen musíte trochu víc nahlas mluvit. Naftový motor, jenž bublá, rachotí a řve pod sedadly, zaplní prostor solidním rámusem.

Cesta vede po staré historické tratí od stanice Boří Les do Lednice. Normálně se tu nejezdí, strojvedoucí musí na Bořím Lese vyzvednout klíče k jejímu otevření. Trať projíždí valticko-lednického areálem. Kolem rybníků, pseudoantických pavilonů, v přírodním komplexu zařazeném na  listině památek chráněných UNESCO.

Nádražíčko v Lednici je od lázeňského domu Perla vzdáleno 5 minut chůze. Lázně nejsou velké, ale jediné na jižní Moravě. 

Perla na mořské vodě

Lázně využívají  zdejší mořskou vodu. Jodobromový pramen vyvěrající z hloubky 1250 metrů je voda, která přetrvala jako pozůstatek dávného moře.

Základem balneoprovozu jsou jodobromové koupele, indikace je zaměřena na pohybový a oběhový systém, na neurologické nemoci, ale i na gynekologické potíže a stavy po popáleninách.
Ještě navštívit zámek, skleník a  zase můžeme jet. Za dobrého počasí ideální výlet.

(zdroj: Novinky.cz- autor: Vratislav Konečný)

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama