Hurá za medem a za včelkami!

Co jenom ty pracovité včely celé dny dělají? Bzučí a chystají med medvědům? Nebo si taky občas schrupnou? Jestli těmhle záhadám chcete přijít na kloub a ještě si u toho udělat pěkný výlet, máme pro vás pár tipů včelami a strdím oplývajících!

Reklama

Odpovědi na kupu tajuplných otázek najdete v Muzeu včelařství Moravského krasu ve Veselici, kde se rovnou můžete posilnit medovými dobrotami. Nebo se vydejte přímo do Království včel! Pohádkový zámek Kačina totiž skrývá hned několik rozličných včelích obydlí s bzučícími obyvatelkami.

Zámek Kačina, foto: Pixabay

A tušili jste, že do „kuchyně“ opravdovému včelaři můžete nakouknout kousek za Prahou, ve Včelíně Ořech? Chcete-li si taky něco pořádně vyšlápnout na voňavém lesním povětří, vyražte směr Horní Lhota u Ostravy. Na Vaňkově kopci tam mají zbrusu novou včelí stezku.

Včelař, foto: Pixabay

Včelky a další opylovači jsou nesmírně užiteční. Bez jejich píle bychom nepřišli jen o med, ale taky o nádherné rostliny a plodiny, na nichž si denně pochutnáváme. Nebyl by život třeba bez jablečného štrůdlu smutný? Teď ale potřebují oni nás: spousta z nich je v ohrožení a valem ubývají. Pomozme jim, aby nám dělali radost (a med) napořád! Připojte se k výzvě Zachraňme včely a farmáře a udělejme naoplátku zase něco dobrého my pro ně.

Chci včelkám pomoct!

Honey with honeycomb and wooden dipper over wooden background. Top view

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama