HUDY přichází s novinkami pro cestování a camping na léto 2013

Je čas začít přemýšlet nad prázdninovým dobrodružstvím. Plánujete dobýt alpské vrcholky hor, připravujete expedici do dalekých zemí, chystáte se na vodu nebo přemýšlíte nad cyklo výpravou? Inspirujte se některou z letošních HUDY cestovatelských novinek!

Reklama

Nabídka vybavení pro kempink a cestování je v síti HUDYsport opravdu široká. Při nebezpečných výpravách do vysokých hor se nesmíte nechat ničím překvapit a mít tu správnou výbavu. Vyplatí se proto nakupovat u odborníků. Ochotně vám poradí a doporučí ten správný produkt právě pro vás. Vlastní zkušenosti prodavačů cestovatelů, lezců nebo vysokohorských turistů jsou v ceně.

Spěte v peří, je to IN

Váží 910 gramů. O kom je řeč? O péřovém spacáku od tradičního výrobce Rock Empire. Péřový spací pytel Hiker Lite je o 0,5 kg lehčí než ten se syntetickou náplní. Protože peří se snáz poddá kompresi obalu, Hiker Lite vás potěší i ve sbaleném stavu. Péřové spacáky jsou opět IN, protože mají lepší izolační vlastnosti a  to i po delší dobu používání.

Zcela unikátní je spací pytel Millet Dreamer Composite, kombinující péřové a syntetické plnění. Spodní díl spacáku obsahuje syntetickou izolaci, která lépe odolává vlhku. Vrchní díl je oproti tomu plněn peřím a zaručí maximální tepelný komfort. Ideální 3sezónní kompromis do horských výšin.

Víc, než byste od karimatky čekali

Dalším příkladem letošních vychytávek je karimatka Mammut Light Pump Mat UL, kterou nafouknete pomocí uvnitř zabudované ruční pumpy během velmi krátké chvilky. Je to jediná karimatka se stejným systémem nafukování na trhu. Už nemusíte zběsile foukat ve čtyřech tisících metrech nad mořem. A také vám nezamrzne náustek.

Protiskluzové panely na karimatce Mammut SlideStop zase zaručí, že se ráno probudíte tam, kde jste usínali. Se svými silikonovými pruhy je ideální do alpských podmínek, je lehká a snadno sbalitelná. Jde o osvědčenou technologii značek Mammut a Ajungilak.

Na trekking do hor, ale i cykloturistiku se hodí lehký stan Rock Empire Trail pro dvě osoby s váhou 2,2 kilogramů. A jednotlivé tyčky už neřešte, kvalitní duralová konstrukce stanu je totiž v jednom celku. Ptáte se možná na rozměry ve sbaleném stavu – jen 15 x 15 x 43 centimetrů. Jednoduše zabalíte do batohu, nebo naložíte na kolo.

Na cestách vařte minutky

Jeden litr vody za 2,5 minuty uvaříte v kompaktní soupravě Jetboil Flash. Díky neoprenem izolované varné nádobě spojené do jednoho systému s vařičem spotřebujete minimum plynu. Je ideální do větrného počasí. Stabilitu zajišťuje praktická trojnožka, kterou pak můžete spolu se všemi součástmi včetně kartuše sbalit do nádoby. Vařič Jetboil Flash nesmí chybět při vaší výpravě do hor ani pro pohodovou turistiku.

Mercedesem mezi vařiči je Primus Eta Power EF s výkonem 2000 Wattů. V soupravě je nádoba 1,8 l Eta pot, kruhové závětří, víko s cedníkem, plastová miska, piezo zapalování a vysoce výkonný hořák. Samozřejmě i u tohoto vařiče můžete sbalit vše do jednoho. Je to ideální společník pro přežití v divočině.

A tak bychom mohli pokračovat dál a dál. Vychytávek je spousta a každou z nich jistě oceníte na vašich výpravách za dobrodružstvím.

Myslete na svou dovolenou již nyní. Včasným nákupem ušetříte… právě probíhá 30% sleva na stany, spacáky a campingové vybavení!

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama