Hrnčířské a řemeslné trhy hostem vánočních trhů na výstavišti v Holešovicích

Již po XIII. se vám v pravém křídle Průmyslového paláce opět představí na 150 řemesel z celé České republiky, ale také ze zahraničí. Neodmyslitelnou součástí předvánoční atmosféry jsou vánoční trhy. A mezi ty nejlepší patří právě ty s berounskou tradicí, hrnčířsko – řemeslné.

Reklama

Konat se budou 1., 2.a 3. prosince, denně od 10.00 hodin do 18.00 hodin. Nejvíce vám již tradičně nabídne řemeslo hrnčířské – mísy, misky, hrnky, šálky, pohárky, talíře, svícny, květináče, betlémy, sochy, až po plastiky, mozaiky, vázy, šperky a jiná umělecky cenná díla. Keramika pálená dřevem, majolika, keramika točená na kruhu i modelovaná. Dále zde najdete výrobky ze skla, jako jsou repliky historického skla, foukané sklo, tradiční skleněné figurky, fusing, vitráže, madonky či svaté obrázky s podmalbou. Výrobky ze dřeva, od dlabaných mís, přes vyřezávané betlémy a hračky, až po nábytek. Koupit budete moci také tkané výrobky, třeba ručně tkané ubrusy, přehozy a koberečky, ale i jiné textilní či kožené výrobky.
Další ze zajímavých řemesel budou měditepectví, stolařská výroba, drátenictví, mýdlařství, přírodní kosmetika, parfémy, oleje, esence. Košíkářství, voskařství, šperkařství, sedlářství, knihařství, papírové vystřihovánky, adventní vazba a dekorace, kukuřičné šustí, pekařství či perníkářství a mnoho dalších tvůrčích řemesel.

Nejlepší dárek je originální dárek, vyrobený s láskou.

Mamince ? Babičce ? Manželce ? Dceři ?do kuchyně?
Kvalitní a originální keramické nádobí najdete asi opravdu jenom u nás. Je to přeci jen naše doména. Letos vám dáme opět zaručený typ: David Roznětínský – Keramická dílna Zmrzlík
Na jihozápadním cípu Prahy v bývalé osadě obce Ořech se nachází Zmrzlík. Kromě luk, spousty koní a přírodní rezervace tu najdete i keramickou dílnu, z níž vychází už více než 20 let nádherně barevná keramika. Na svědomí ji má David Roznětinský, který tvoří pod názvem Keramická dílna Zmrzlík. A pokud neznáte, přijeďte si koupit hrnečky, talíře, mísy, bábovky a také se s ním osobně poznat.

 Porcelán Lucie Volkové jež potěší milovnice moderního užitého designu.
Zabývá se autorskou výrobou porcelánu. Mezi její klienty patří především ti, kteří nechtějí splynout s davem a touží být jiní, zkrátka originální. Pakliže i Vy patříte mezi ně, můžete společně oživit interiér vaší restaurace, nebo způsob servírování pokrmů, dezertů či kávy. Na trzích nabídne porcelánový obal inspirovaný životem orchidejí, je nejen elegantní, ale v první řadě velice funkční interiérový doplněk. Velmi oblíbená je porcelánová bandaska z kolekce Retro Edition. Krásná porcelánová váza ve stylu plechové bandasky je úžasným doplňkem do bytu.

Tatínek ? Dědeček ? Mažel? Syn ?
Kromě keramického džbánu na pivo, korbele, karafy, poháru na víno, pánské kožené galanterii, klobouku, vyřezávané fajfky, nebo ručně šitého houpadla, hamaku, mohou udělat radost
designové obouvací lžíce Jaromíra Bauera.
Kvalitně provedená designová lžíce na boty všech tvarů a velikostí i těch nejdelších. Nepodceňujte užitečnost lžíce na boty, dlouhá lžíce například zajistí možnost nazutí obuvi pohodlně ve stoje bez ohýbání. Díky lžíci na boty noha vklouznete do sportovní i společenské obuvi během pár okamžiků.

A čím potěšíte ty nejmenší? Rozzářené zvědavé dětské oči?

Hlavně hračkami! Najdete ručně šité i dřevěné. Letos vás potěšíme novinkou Originální české loutkové divadlo MARIONETINO. Loutkové divadlo je kreativní a super hračka pro všechny děti. Posaďte se i vy se svým mládětem na koberec a postavte si v pokojíčku dějiště kouzelných příběhů. Hurá s vlkem do pohádky! K divadlům dodávají samostatné pohádky, texty upravené pro domácí loutková divadla. Nabízí 56 druhů loutek, 23 druhů kulis, 10 kompletních pohádek, scénáře. Česká výroba, nízká hmotnost, vysoká kvalita. Hračky pro děti od 3 let. Oceněno odborníky SPRÁVNÁ HRAČKA.

Chvilky odpočinku při vybírání dárků vám jistě zpříjemní vybraná vína z Mělnicka, Bojanovic a Čejkovic. Medovina z Třebechovic pod Orebom, francouzské sýry, klobásky, delikatesy, domácí jednohubky ze zdravých a čerstvých surovin. Polévka s kváskovým chlebem, který vám také nabídnou se škvarkovou, ale i jinou pomazánkou, například pomazánkou z červené řepy. Stylová čajovna, nebo káva s tradičními perníčky i novinkou, perníkovou roládou se švestkovými povidly z pekárny Perníčkův sen.

A samozřejmě také letos se můžete těšit v průběhu trhů na vánoční vystoupení muziky Špalíček, tanečního souboru Mateník a dětského souborů Vrbina. Uvidíte výrobu skleněných figurek, divadelní představení pro děti malého papírového divadla a to vše v příjemném teplíčku pod střechou Výstaviště.

Více informací najdete na  www.hrncirsketrhy.cz

nebo na

Těšíme se na vás.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama