Hradozámecká noc

V sobotu 3. září 2011 se odehraje na desítkách českých hradů a zámků již druhý ročník kulturní akce „Hradozámecká noc“ (www.hradozameckanoc.cz).

Národní památkový ústav územní odborné pracoviště v Kroměříži
Sněmovní náměstí 1, Kroměříž, 76701
tel: 573 301 435, email: snajdarova@kromeriz.npu.cz, www.npu.cz

Reklama

V sobotu 3. září 2011 se odehraje na desítkách českých hradů a zámků již druhý ročník kulturní akce „Hradozámecká noc“ (www.hradozameckanoc.cz). Cílem „Hradozámecké noci“ je představit památky v netradiční době a s netradičním programem jako místa neustále živá, na která má smysl se vracet. Ve Zlínském kraji se do akce zapojí tři památkové objekty, které spravuje Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Kroměříži, a to Arcibiskupský zámek Kroměříž, zámek Buchlovice a zámek Vizovice.

Arcibiskupský zámek Kroměříž
www.kromeriz-zamek.cz

„Hradozámecká noc“ na Arcibiskupském zámku se uskuteční současně s Kroměřížskými vinařskými slavnostmi. Na nádvoří zámku proběhne prezentace moravských a světových vín, ochutnávky vzorků a someliérská vystoupení. K poslechu bude hrát cimbálová muzika DUBINA a zhlédnout můžete i vystoupení pěveckého sboru ZESRANDY. Pro návštěvníky jsou připraveny atraktivní večerní prohlídky historických sálů zámku, sala terreny a zámecké věže, které proběhnou v době od 17:00 do 22:00 hodin. Zkrátka nepřijdou ani zájemci o tematické výstavy o restaurátorství, historii Arcibiskupského zámku a o nové informace o projektu Národního centra zahradní kultury v Kroměříži. Dále si Vás dovolujeme pozvat na „Přehlídku vojenských dechových hudeb 2011“, která probíhá souběžně v tento den Velkém náměstí v Kroměříži, podrobný program k této přehlídce najdete na

Zámek Vizovice
www.vizovice-zamek.cz

Zámek Vizovice přichystal pro své návštěvníky bohatý večerní program. Převážnou měrou se o něj postará Divadlo Líšeň: nejprve koncertem romské kapely Paramisara a poté půvabným loutkovým představením „Andělé z lesa“. Závěr večera bude patřit lehkému neformálnímu muzicírování kapely „Mirečkovi Sekerášé“. Přesně o půlnoci proběhne 2. losování o 2×2 noclehy na vizovickém zámku, termín přenocování bude stanoven po dohodě s výherci. V hodině duchů se pak celá letošní hradozámecká společnost rozloučí na nádvoří pod lucernami. Organizátoři akce doporučují pohodlné oblečení, vhodné k posezení na polštářích, židlích a kobercích. Jednotícím prvkem letošního ročníku je BÍLÁ BARVA. Akce začíná ve 21:00 hodin. Počet míst omezen!

Zámek Buchlovice
www.zamek-buchlovice.cz

Na zámku v Buchlovicích začne Hradozámecká noc ve 20:00 hodin. Návštěvníci uvidí např. komentovanou módní přehlídku historických barokních kostýmů, divadelní představení „Elektrická puma“pro dospělé, pro děti bude připravena loutková pohádka „Policajt Pivoňka má smůlu“.

O hudební doprovod během akce se postará Komorní orchestr města Kyjova. Pro návštěvníky je připravena ochutnávka vín a burčáku a v zámecké kavárně se budou podávat grilované speciality.

Odkazy: www.hradozameckanoc.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama