Hoteliéři v Benátkách rozdávají hostům vodní pistole na odstrašení drzých racků

Benátky (Itálie) 23. března (ČTK) – Někteří hoteliéři v italských Benátkách začali rozdávat svým zákazníkům vodní pistole. Důvodem není snaha o další rozptýlení hostů při návštěvě historického města, ale odstrašení racků, kteří obtěžují turisty při posezení na zahrádkách restaurací a nezdráhají se jim ukrást sendvič nebo pizzu. Informovala o tom agentura ANSA.

Reklama

Problém s drzými racky v Benátkách není nový a místní hoteliéři a restauratéři už několik let hledají řešení, jak ochránit své klienty před obtěžování těchto ptáků. Zatím ale nic nepomohlo. „Zkoušeli jsme makety dravých ptáků, ale rackové si jim nakonec i sedali na hlavy,“ popsal místnímu deníku La Voce di Venezia ředitel hotelu Paolo Lorenzoni.

„Pak nám odborníci poradili, že rackové nemají rádi oranžovou barvu,“ dodal Lorenzoni. Podle něj tak vodní pistole nemusí turisté ani použít, stačí, když je položí na stůl. Rozdávání této hračky se hoteliérům či restauratérům vyplatí, rackové totiž svými nájezdy na stolky plné jídla také rozbíjí talíře či sklenice nebo turistům ušpiní šaty, když převrhnou sklenice s vínem.

Problém s racky v Benátkách budou tento týden řešit benátští hoteliéři na semináři, kde zhodnotí účinnost různých opatření proti obtížným přemnoženým ptákům ve městech.

nob jrm

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama