REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 25.9. a svátek má Zlata
V okolí

Hledáte nápad na dárek pro včelaře? Vyberte si tričko!

28. 9. 2022

Hledáte vhodný dárek pro nadšeného milovníka včelaření? Už nemusíte. Máme pro vás pár tipů na tematické dárky, které nejen využije, ale do kterých se zamiluje na první pohled.

Včely v našem ekosystému hrají nezanedbatelnou roli, ne vždy s nimi ale přijdeme do styku a ne vždy si jejich důležitost uvědomíme každý den. Populace včel navíc v posledních letech rychle ubývá. Pozitivnější zpráva je, že jsou mezi námi včelaři, kteří svou práci dělají srdcem a snaží se udržovat včelstva zdravá. A nejedná se o jednoduchou činnost – včelaři se o svá včelstva musí starat celý rok. Vy mu jeho roli můžete oplatit skvělým dárkem, který mu bude „ušitý“ přímo na míru. Dárky s včelí tematikou!

Že je pro včelaře nemožné sehnat dárek? Nesouhlasíme. Vybrali jsme pro vás pár tipů, které vám výběr značně usnadní. 

REKLAMA

Hrnky s včelím motivem

I včelař si jistě dá rád šálek horké kávy nebo čaje (s medem). Aby si vždycky poznal svůj hrneček, můžete mu pořídit šálek s potiskem. Kromě tematické ilustrace můžete zvolit hrneček s vtipným nápisem: „Nikdy nenaštvi včelaře, protože nikdy nevíš, kdy na tebe vypustí svou armádu“. Nevíte, kdy se zrovna bude hodit.

Trička pro včelaře

Praktickým a zároveň milým dárek jsou trička pro včelaře. Vybírat můžete vtipné nápisy nebo motta (viz: „Všichni se rodí stejní, ale jen někteří šli o krok dále a stali se včelaři“). Kromě triček se budou hodit také:

  • polštáře pro včelaře s potiskem
  • dřevěné lampy s včelím potiskem
  • dřevěné hodiny ve tvaru medové plástve
  • plátěná taška pro včelaře

TIP: Trička s potiskem včelích motivů si můžete pořídit a vybírat třeba tady: https://trickovy.cz/181-vcelari.

Naběračky na med

Naběračky na medovou pochoutku jsou nezbytnou pomůckou už od pradávna. Kromě toho, že slouží k praktičtějšímu nabírání medu, se používají také jako dekorace. Pro včelaře vybírejte naběračku z kvalitního materiálu, ideálně ze dřeva. Stejně tak můžete pořídit keramické dózy na med, které jsou nejen praktické, ale také skvěle vypadají na prostřeném stole. 

Krmítko pro včely

Aby měly včelky dostatek energie po celodenní práci, je pro ně ideálním životabudičem cukrový sirup. Jak jej ale do úlu dávkovat? Pro zásobu vody nebo právě cukrového sirupu existují speciální plastová krmítka, která se umisťují u vchodu do úlu. Vybírat můžete z několika druhů – rámkové krmítko, obdélníkové krmítko nebo stropní krmítko pomůže včelky udržovat zdravé a spokojené. 

Balzám na kousnutí hmyzem 

Pokud chcete pořídit praktický dárek, rozhodně volte balzám na žihadla a kousnutí. Pomáhá zmírnit svědění, otok či bolest po včelím bodnutí. Vybírejte přípravek, který obsahuje přírodní složky a je netoxický a protizánětlivý. Jako první pomoc jej ocení včelaři nejen po cestě od úlu, ale také pro kousnutí hmyzem obecně. 

Kniha pro vášnivé včelaře

Skvělým dárkem je také kniha o včelaření. Můžete ji vybrat na základě aktuálních zkušeností včelaře, seženete tak knihy pro úplně začátečníky až po profesionály. Mezi populární české knihy o včelaření patří třeba:

  • Začínáme včelařit
  • Velká kniha včelaření
  • Příručka včelaře
  • Ilustrované včelařství

Tak, dárky pro včelaře bychom snad měli vybrané. Pokud sháníte tematické dárky a trička po další milovníky – lesa nebo přírody, vybírat můžete trendy trička s potiskem pro milovníky horské turistiky: https://trickovy.cz/187-hory.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA