Historie s dotekem umění = Letní sochařský park na zámku Bechyně

I v letošním roce čeká návštěvníky zámku Bechyně zcela ojedinělý a doslova umělecký zážitek.

Reklama

Zámecký park nabídne od 5.června až do konce září možnost prohlédnout si umělecká díla mezinárodně uznávaných umělců a umělkyň v oblasti současného sochařství, plastiky a instalace.

Ve spolupráci s přední berlínskou galerií König a historičkou umění a galeristkou Lucií Drdovou byla vybrána kolekce uměleckých děl od etablovaných umělců, kteří patří do galerijní sbírky. Vznikla koncepce aktuální podoby zámeckého parku, která představí úspěšnou dvojici Elmgreen & Dragset, jež aktuálně připravila ambiciózní výstavu v milánské Fondazione Prada, mexického umělce Bosca Sodiho, jehož souborná výstava maleb a soch je součástí benátského bienále, či Rakušana Erwina Wurma.

Od současných soch a moderního umění se návštěvníci mohou přesunout do dob minulých a v rámci komentované prohlídky navštívit samozřejmě i vnitřní prostory zámku Bechyně, kde uvidí unikátní Stromový sál nebo například svatební sál samotného Petra Voka.

Otevírací doba parku:

Červen a září ve dnech čtvrtek až neděle 9.30 –16.30

Červenec a srpen ve dnech úterý až neděle 9.30 –16.30

Rezervace prohlídek a zakoupení vstupenek je možné v Turistickém informačním centru na bechyňském náměstí. www.visitbechyne.cz

Veškeré informace o výstavě, otevíracích dobách a prohlídkách zámku Bechyně naleznete zde:

www.resort-bechyne.cz

Těšíme se na vás!

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama