REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 10.6. a svátek má Gita

Helma na kolo ochrání cyklisty před závažnými zraněními

16. 8. 2020


Ze zákona by měla být povinnou součástí výbavy u dětí a dospívajících, cyklisté starší osmnácti let ji povinně nosit nemusejí. V Evropě ale dojde každoročně k tisícům fatálních úrazů právě při jízdě na kole, řada takových karambolů znamená trvalé následky nebo i smrt cyklistů. Přitom by bylo možné takovým scénářům předejít, stačí jen mít zodpovědnost a cyklistickou přilbu nosit i při různých kratších vyjížďkách. Spoléhat se na to, že se několik kilometrů od domova nemůže nic stát, bohužel v dnešní době nelze.

Moderní verze cyklistické přilby je velmi lehká

Nebude vám nijak překážet, díky důmyslnému systému cirkulace vzduchu se nebude v parných letních dnech zbytečně potit hlava. A to je jen špička ledovce, protože dnešní helma na kolo umí nadchnout i milovníky moderních technologií. Ještě lepší ochrana hlavy, než u starších modelů je příjemný bonus, ale když umí cyklistická přilba zprostředkovat i oblíbenou hudbu nebo telefonický hovor, a to vše, aniž by odváděla pozornost jezdce, jde o vynikající výkon, že? Přitom rozhodně není neforemným kusem plastu, naopak, je lehká a má aerodynamický tvar, přesně v duchu moderní doby. Díky osvětlení bude cyklista dobře vidět i během večerních hodin, deště, mlhy a dalších rozmarů počasí.

Cyklisté mají v dnešní době zajímavé možnosti

LED osvětlení, rychlé a jednoduché nabíjení USB kabelem, lithiová baterie, která bude připravena po celý den. Velmi lehká cyklistická helma beze zbytku splní evropské i americké bezpečnostní předpisy a můžete si ji bez obav vzít i na daleké cesty. Dálkové ovládání na řídítka pro ještě větší komfort, ale také využití pevných materiálů s dobrou pověstí, jako je polykarbonát. Nejnovější modely ze světa cyklistických helem najdete na cel-tec.cz, stačí se tu jen trochu rozhlédnout!
Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA