Gala zážitek pro všechny gurmány

Je-li pro vás jídlo inspirací a potěšením, nenechte si ujít akci OREA CHEFS GALA.

Datum konání: 14. května od 11 do 21 hodin, Mariánské Lázně

Akce se uskuteční v rámci slavnostního zahájení lázeňské sezóny v Mariánských lázních. Šéfkuchaři největšího tuzemského hotelového řetězce Orea Hotels zde formou open air festivalu představí vítězné pokrmy ze soutěží odbornosti.  Akce bude probíhat v sobotu 14. května od 11 do 21 hodin v areálu Arnika, který se nachází přímo
pod mariánskolázeňskou kolonádou.

Reklama

V rámci festivalu se můžete těšit například na tradiční české pokrmy. Svíčkovou omáčku podle staročeského receptu pro vás připraví šéfkuchař mariánskolázeňského hotelu Monty Jaroslav Beránek, který je vítězem celorepublikové soutěže o nejlepší svíčkovou omáčku roku 2008. Chybět nebudou ani další šéfkuchaři a vybrané lahůdky, mezi nimi také špikovaná zaječí kýta s povidlovou omáčkou podávaná s chebským knedlíkem či na zázvoru pečené kachní stehno s červeným zelím a perníkovým knedlíkem. Pro příznivce poněkud lehčí stravy budou připravena například kachní prsíčka se zeleninovým salátkem se svěží chutí balsamica a malin. Vybírat bude možné také z dezertů. Jednotná cena vstupu a volné konzumace činí 190 Kč.

„To, že hotely v regionu prezentují kulinářské speciality na otevření lázeňské sezóny,  vítám, protože lázně nepředstavují  jen léčebné procedury a léčivé prameny. Navíc podobné gastronomické akce se většinou soustředí jen na Prahu,“ říká Rostislav Vondruška, generální ředitel agentury CzechTourism, která se rovněž soustředí na propagaci regionů.

Při příležitosti zahájení lázeňské sezóny 2011 je v Mariánských lázních na víkend 13. – 15. května připraven bohatý program zahrnující například slavnostní symfonický koncert Západočeského symfonického orchestru Mariánské Lázně, taneční podvečer s Melody Makers Ondřeje Havelky, nejoblíbenější skladby zpívající fontány a řadu dalších vystoupení a aktivit. Chybět nebude ukázka tradičních řemesel a populární jarmark. Žehnání pramenů a zahájení letní lázeňské sezóny je na programu v sobotu 14. 5. od 11 do 12 hodin. Podrobnější informace naleznete na stránkách www.marianskelazne.cz.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama