FRENŠTÁTSKÉ SLAVNOSTI, XI. mezinárodní folklorní festival

Město Frenštát p. R., Valašské folklorní sdružení,  Folklorní sdružení ČR, Valašský soubor Sedmikvítek a CVČ ASTRA Frenštát p. R  vás zvou

Reklama

 

3. a 4. září do Frenštátu pod Radhoštěm

na XI. mezinárodní folklorní festival Frenštátské slavnosti.

 

Frenštátské slavnosti jsou vyvrcholením Frenštátského kulturního léta. Během dvou festivalových dnů vystoupí na frenštátském náměstí domácí a zahraniční folklorní soubory, pěvecké sbory a v sobotu se k nim přidají i lidoví umělci na jarmarku řemesel.

 

Na letošní XI. ročník slavností přijedou z dětských souborů Malý Sedmikvítek – Frenštát p. R., Malá Lipta – Liptál, Ovečky – Valašské Meziříčí, Valášek – Kozlovice, Vizovjánek  – Vizovice.

Dospělé soubory Demižón – Strážnice, Lipta – Liptál, Markovice – Postřelmov, Radhošť – Trojanovice, Sedmikvítek – Frenštát p.R., Šmykňa – Ostrava, Vizovjánek – Vizovice.

 Tance a písně jiných zemí předvedou soubory Vladislavia  Wodzislaw-Polsko, Mogilanie – Polsko a Goralská kapela Rajwach – Polsko.

PROGRAM XI. MFF FRENŠTÁTSKÉ SLAVNOSTI

 

Pátek 3.9.2010           16,30 Zahájení Folklorního festivalu

16,45 Zpíváme pro radost

18,00 Naši jubilanti

18:45 Nejen řemeslo se dědí z otce na syna

19:30 Když se řekne Markovice

20:00 Vyhrávačka

 

Sobota 4.9.2010          9,30  Jarmark lidových řemesel      

12:00 Krojovaný průvod

13:00 Zpíváme pro radost

14:00 Zdravice hostů

14:15 Děti na Valašsku

15:30 Radujme se, veselme se

17:00 Muzicírování

18:30 Roztančené náměstí

 

XI. Frenštáské slavnosti se pořádají pod záštitou senátora Parlamentu ČR – Milana Bureše, předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže – Petra Rafaje, náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje – Slavomíra Recmana, předsedy Matice Radhošťské a Muzejní a vlastivědné společnosti ve Frenštátě p. R. – Drahomíra Strnadla, ředitele společnosti Continental s.r.o. ve Frenštáte p. R. – Zdeňka Przybyla, za podpory Moravskoslezského kraje a Ministerstva kultury ČR.

 

Pokud máte rádi valašský folklor, přijeďte do Frenštátu pod Radhoštěm pobavit se, zazpívat si i zatančit s folklorními soubory, potěšit se krásou lidových krojů a zručností lidových řemeslníků. Poznáte i lidové umění jiné země a nádherný kraj  moravských Beskyd.

Vstup je ZCELA ZDARMA!

TĚŠÍME SE NA VÁS

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama