Filmový festival Expediční kamera zavítá do 51 měst ČR

Filmový festival EXPEDIČNÍ KAMERA je celovečerní promítání filmů o dobrodružství, divoké přírodě, extrémních zážitcích i sportech. Od 4. února do 15. března mohou diváci v 51 městech ČR, od Mariánských Lázní až po Třinec, shlédnout sedm nejlepších outdoorových filmů uplynulé sezóny.
Festival bude zahájen v Praze čtyřdenním promítáním v minikině na veletrhu Holiday World (4.-7.2.), závěrečná projekce pak patří Brnu (Klub Fléda, 15.3.).
Místa a data promítání.
Kromě českých v programu najdete také filmy ze Slovenska, USA, Švýcarska, Kanady a Brazílie.
Mezi filmy vybranými pro festival je například snímek „Bhútán – hľadanie šťastia“ předního slovenského režiséra Pavola Barabáše. Toto filmové putování zapomenutou zemí v srdci Himálaje, ve které lidé uctívají vše živé, získalo řadu ocenění v mnoha zemích světa.
Film „Dhaulagiri – Makalu“ je o expedici Radka Jaroše a Zdeňka Hrubého, špičkových českých horolezců, kteří dokázali mnohem více, než jen vystoupit na vrchol. Během výstupu riskovali své životy a obětovali své ambice, aby se pokusili zachránit zraněné horolezce v tzv. zóně smrti – přijďte se podívat, jak to dopadlo.
Součástí programu je také dokument Slzy Konga, natočený Lenkou Klicperovou a Olgou Šilhovou během eskalace bojů v této válkou stále zmítané africké zemi. Ukazuje dramatické příběhy tamních žen a dětí. (Upozorňujeme, že tento film není vhodný pro děti.)
Další filmy vás zavedou do pouště Gobi, Vysokých Tater a k řece Omo v Etiopii. Perličkou je krátký kreslený film „Uruca“ o horolezeckém výstupu na známou „cukrovou homoli“, vysokou skalní věž v Rio de Janeiru.
„Těší nás velký zájem o pořádání festivalu i v menších městech. Jsme rádi, že můžeme nejlepší filmy uplynulé sezóny ukázat i tam, kde by jinak takovou možnost neměli“ říká manažer festivalu Dan Hála a dodává: „Pokud se nám podařilo zjistit, počtem míst konání budeme nejrozšířenější filmový festival v Česku.“

Reklama

Nekomerčními partnery Expediční kamery jsou zejména Český horolezecký svaz a Mezinárodní horolezecký filmový festival v Teplicích nad Metují. Hlavními partnery jsou Slovensko, společnost HUMI Outdoor a cestovní kancelář Rajbas.

Mediálními partnery Expediční kamery jsou: Lidé a země, MF PLUS, Denik.cz, Montana, Český rozhlas 4 – Radio Wave, HedvabnaStezka.cz, Velehory.cz, Lezec.cz, Vyletnik.cz a HoryInfo.cz.

Další informace, podrobnosti o filmech a autorech najdete na www.ExpedicniKamera.cz.

Festival Expediční kamera pořádá o.s. Klub Expediční fond (www.ExpedicniFond.cz).

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama