Festival Ječmínkovo království v Olomouci

(Olomouc, 23.-25. 8. 2007) Veřejná prostranství v Olomouci ve druhé polovině srpna ožijí představeními loutkových a pouličních divadel. Od 23. do 25. srpna na nich proběhne festival Ječmínkovo království pořádaný statutárním městem Olomouc ve spolupráci s agenturou Fest Promotion. Akci bude hostit centrální Horní náměstí, nádvoří radnice a klášter svaté Kateřiny v Olomouci.
   Organizátoři festivalu na něj pozvali deset divadelních souborů, které odehrají celkem sedmnáct představení. Součástí Ječmínkova království budou vystoupení sedmi hudebních skupin. Akci zakončí karneval na Horním náměstí, o doprovod se postarají portugalské kapely. Festival Ječmínkovo království se v letošním roce uskuteční poprvé. Statutární město Olomouc jím chce zpestřit letní část kulturní sezóny. Pořadatelé akci připravují pro obyvatele města, ale také pro návštěvníky metropole. „Věřím, že festivalová nabídka zaujme i děti a dospělé, kteří obvykle divadelní představení nenavštěvují,“ uvedl olomoucký primátor Martin Novotný. Dětem je určena především odpolední část produkce, večery jsou zaměřeny na dospělé diváky.
   K vrcholům prvního ročníku festivalu by měla patřit představení Divadla Kvelb a Divadla Continuo. „Oba soubory patří v pouličním divadle k absolutní tuzemské špičce,“ říká Pavel Spálený z agentury Fest Promotin. Divadlo Kvelb do Olomouce přiveze vystoupení Kašpar Rek a Černá rodinka. Divadlo Continuo návštěvníci uvidí v představení nazvaném Daleko k dotýkání.

Reklama

Kontakty:
Magistrát města Olomouce
Tamara Hegerová
Tel.: 606 760 620
E-mail: tamara.hegerova@mmol.cz

Fest Promotion, s.r.o.
Pavel Spálený
Tel.: 608 905 905
E-mail: info@festpro.cz
Kino Cinema City promítá každý den!

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama