REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 8.12. a svátek má Květoslava
V okolí

Festival cestovatelských filmů

10. 1. 2011

GO KAMERA

Datum konání: 13.1.2011 – 16.1.2011, Kongresové centrum BVV Brno

Festival cestovatelských filmů GO KAMERA slaví v nadcházejícím ročníku již třinácté narozeniny, letos je věnován Ledovým extrémům.

Každoročně přitahuje milovníky cestování, fotografy, filmaře, vodáky, horolezce, potápěče i dobrodruhy, i letos tomu nebude jinak. Festival není doménou pouze „cestovatelů“. Svými filmy, fotografiemi a zážitky z cest se představují i polárníci, novináři, režiséři, spisovatelé, hudebníci a další osobnosti společenského života. I tento rok jsme připravili více než dvě desítky atraktivních besed a promítání.

Festival je doprovodným programem veletrhu cestovního ruchu GO a REGIONTOUR. Veřejnosti je přístupný v Kongresovém centru na brněnském výstavišti. Vstupenky jsou k dispozici na místě.

REKLAMA

Festival GO KAMERA je dnes největším cestovatelským setkáním v Čechách i na Slovensku. Ve čtyřdenním bloku přednášek a promítání se představí nejzajímavější osobnosti. Na rozdíl od jiných akcí a festivalů, GO KAMERA je hlavně o skutečném setkávání. Filmaři jsou přítomni projekci, po filmu následuje vždy beseda. Návštěvníci festivalu mají možnost položit dotazy svým oblíbencům i slavným „hvězdám“. (Diskuse může být někdy ještě poutavější a přínosnější než prezentovaný film…) To je další bonus akce. Živá setkání a debaty na živo!
pořádné kino – Cinestar

Program GO KAMERA 2011

Projekce filmů, diapozitivů, lektorské promítání a besedy s autory
Soutěž amatérských filmů
Soutěž cestovatelských publikací
Soutěž cestovatelské fotografie

REKLAMA

Zvláštním tématem 13. ročníku je Legenda ŠANGRI-LA – hledání ztraceného ráje.

Z přednášejících můžeme zmínit M. Stingla, režiséry S. Lichtaga a P. Barnabáše, horolezce R. Jaroše, Apa Šerpu – rekordmana na Everestu 20x! diplomata H. Kmoníčka a jiné.

V Kongresovém centru na brněnském výstavišti, kde se celý festival koná, bude nainstalována i výstava LEDOVÁ ANTARKTIDA – Pavel Bém a Rudolf Švaříček. Velkoformátové fotografie z extrémních expedic na nejchladnější vrchol planety. Celý festival je oficiálním doprovodným programem veletrhu cestovní ruchu GO a Regiontour.

Více info na  www.gokamera.cz

Příspěvky do soutěže (fotografie, filmy i knihy) je možno zaslat do 11.1. 2011 na adresu CK Livingstone, Dominikánské nám. 5, 602 00 Brno. [email protected]

Program je i tentokrát mimořádně „našlapaný“. Skutečně to nejlepší z oboru!

Festival podporuje statutární město Brno, Městská část Brno – Střed a Jihomoravský kraj.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA