Fenomén cestování

(Slavkov u Brna, 11. 11. 2007) Ještě do neděle 11. listopadu je k vidění zajímavá výstava ze sbírek Historického muzea ve Slavkově u Brna a Technického muzea v Brně s názvem „Fenomén cestování“.

Fenomén cestování provází člověka již od prvopočátků civilizace. Způsob trávení a směřování cest se však neustále mění dle aktuálních trendů, stejně tak se vyvíjejí nejrůznější cestovní prostředky, pomůcky a vybavení. Jak cestovali naši předci? To se můžete alespoň částečně dozvědět na výstavě, kterou jsme pro vás připravili. Návštěvník zde uvidí nejenom dopravní prostředky či jejich součásti, ale také např. cestovní kufry a jejich důmyslné vybavení, krabice na klobouky nebo skládací cestovní necesery, různé cestovní potřeby – příbory, nůžky, picí soupravy aj. Prostě vše potřebné k pohodlnému cestování. Některé předměty na výstavě pocházejí z majetku posledních Kouniců – Václava a Josefíny Kounicové nebo také z napoleonského období.
Součástí expozice jsou také předměty a trofeje p. Ivana Křivánka, slavkovského rodáka a dvojnásobného mistra světa v jízdě na dresině – replice dřevěného kola bez pedálů.
Přijměte tedy pozvání do starých časů, kdy se i krátké vzdálenosti překonávali v nepoměrně delších časech a kdy každá cesta v sobě nesla příslib dobrodružství.

Výstava potrvá do 11. listopadu 2007 a bude přístupná souběžně s provozem zámku Slavkov u Brna. Více na .

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama