Expediční fond podpořil expedice i ochranu přírody

Afghanistán(Praha, 11. 11. 2007) Expediční fond při pražském Klubu cestovatelů Karavanseráj a internetovém portálu Hedvábná stezka vyhlásil výsledky 2. kola soutěže na podporu expedic, výprav a z nich následně zpracované filmy, knihy, výstavy a další cestovatelské projekty.
Celkem devět z 23 přihlášených projektů získalo podporu v tomto podzimním kole soutěže Expedičního fondu. Vítězové si ceny převzali v sobotu při slavnostním vyhlášení na Cestovatelském festivalu v Praze.
Dvanáctičlenná komise musela při vyhodnocování učinit řadu těžkých rozhodnutí. Však také její závěrečná debata trvala celé tři hodiny.
V 2. kole soutěže Expedičního fondu se sešlo velké množství kvalitních cestovatelských projektů, které bohužel není v silách fondu všechny dostatečně podpořit. Komise tedy vycházela z předpokladu, že je lepší ocenit méně projektů, zato však většími finančními částkami, které výrazněji přispějí k jejich uskutečnitelnosti.
Expediční fond rozdělil částku 67 000 Kč, outdoorové vybavení za 10 000 Kč a reklamní prostor na webech Outdoornetu v hodnotě 40 000 Kč. Dík patří také partnerům Expedičního fondu, jimiž jsou obchod s outdoorovým vybavením Sambar Sport, Deníky Bohemia, Raft.cz, Tatry.cz, HoryDoly.cz, Výletník.cz a Cestovatelský festival.
Pokud i vy chystáte expedici či podobný projekt, máte možnost ucházet se o podporu Expedičního fondu v dalším kole, které bude vyhlášeno již v lednu 2008. Sledujte Hedvábnou stezku! Oceněné projekty naleznete zde.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama