Exotický Zanzibar: Cenově dostupná destinace,kde tráví dovolenou české celebrity

Vybrat místo pro trávení jarní dovolené je v posledních dnech čím dál tím obtížnější. Sázkou na jistotu v podobě slunného počasí a bezpečného místa s přátelskou atmosférou je exotický Zanzibar. Ostrov, který čím dál častěji přitahuje české celebrity.

Reklama

Jarní zájezdy do teplých krajin a exotických destinací představují několik výhod. Zkrátíte si českou zimu, vyhnete se davům turistů, protože cestujete mimo hlavní turistickou sezónu, načerpáte novou energii a příjemně se naladíte na příchod jara.
Jarní dovolené letos přejí především exotickým ostrovním destinacím. Místům, která nejsou středobodem turistického ruchu a přitom jsou dostatečně vzdálená od Asie i Evropy. A právě jedním z takových míst je exotický Zanzibar. Ostrovní stát u východoafrického pobřeží.

Nejkrásnější místo Afriky

Zanzibar si vysloužil pověst nejkrásnějšího místa Afriky. Důvodem jsou nekonečné písčité pláže s minimem turistů, čisté moře a především stále slunné a teplé počasí. Dokonalý mix, díky kterému je dovolená na Zanzibaru nezapomenutelná.
Mezi nejvyhlášenější pláže Zanzibaru patří lokalita na severu ostrova u města Nungwi. Tamní Nungwi Beach totiž poskytuje dokonalé scenérie pro fotografie, které vám bude každý tiše závidět. Přitom pláž nikdy není v obklopení turistů, vždy si najdete svůj kousek soukromí.

Co na Zanzibaru zažijete?

Ovšem Zanzibar není pouze o koupání a plážových radovánkách. Ostrov v pásmu rovníkové Afriky turistům nabízí přírodní parky s tropickými pralesy, plantáže s exotickým kořením i mnoho kulturních památek.
Jedním z památkově chráněných míst, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, je stará městská část hlavního města Zanzibar City s názvem Stone Town. Název městské části je sice odvozen od kamení, místní legendy tvrdí, že tamní budovy jsou postaveny z mořských korálů, které si v pevnosti nic nezadají právě s kamením. V čtvrti Stone se nachází impozantní katedrála svatého Josefa, arabská pevnost Old Fort, chrám zázraků House of Wonders či rodný dům Freddiho Mercuryho.
A pokud toužíte poznat kus zanzibarské přírody, doporučujeme navštívit tamní plantáže s kořením nebo zvířecí záchrannou stanici Cheetah’s rock. Ve stanici se seznámíte s odchovem zachráněných zvířat a zblízka poznáte hyeny, gepardy i lvy. Dříve ale než vyrazíte na výlet, seznamte s tím, jak a čím platit na Zanzibaru, ať jste připraveni odměnit místní za svou pohostinnost.

Místo, kam míří české celebrity

Zanzibar si v posledních letech oblíbily české celebrity a rodiny známých osobností. Začátkem letošního roku na Zanzibaru trávila dovolenou modelka Simona Krainová s rodinou. Fotkami ze Zanzibaru se pochlubila také modelka Tereza Budková či moderátor Evropy 2 Patrik Hezucký. Během dovolené na Zanzibaru se proto pozorně dívejte kolem sebe, je možné, že hotelový rezort budete sdílet s některou českou celebritou.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama