REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 8.6. a svátek má Medard

Emirates bude do Prahy létat každý den

24. 5. 2021

Praha, 24. května 2021 – Společnost Emirates oznámila, že navýší počet letů do Prahy z pěti na sedm týdně – šestý let bude provozován každý čtvrtek od 3. června a sedmý let každé pondělí od 5. července. Českým zákazníkům tak Emirates zprostředkuje v rámci své sítě spojení do více než 90 destinací s přestupem v Dubaji.

Od 3. června bude let EK 138 z Prahy odlétat každý čtvrtek ve 21:35 hodin, v Dubaji přistane následující den v 5:30 místního času. Zpáteční let EK 137 opustí Dubaj v 15:30 místního času, do Prahy dorazí v 19:55 hodin.

Sedmý let bude provozován od 5. července každé pondělí a společnost Emirates tak bude na trase Praha – Dubaj pokrývat všech sedm dní v týdnu. Let EK 140 odletí z Prahy v 15:55 hodin, v Dubaji přistane ve 23:50 místního času. Zpáteční let EK 139 opustí Dubaj v 8:35 místního času a do Prahy dorazí ve 13:00 hodin.

REKLAMA

Trasu mezi Prahou a Dubají zajišťuje širokotrupý letoun Boeing 777-300ER. Letenky lze rezervovat na emirates.com nebo prostřednictvím cestovních kanceláří. Zákazníci nyní mohou využít více spojení, širšího výběru destinací i větší flexibility při rezervaci a plánování svých cest do Dubaje i dalších oblíbených exotických míst, jako jsou Maledivy nebo Seychely.

Společnost Emirates v rámci své globální sítě bezpečně obnovila provoz do více než 90 destinací. Její moderní dopravní uzel Dubaj zůstává jedním z nejpopulárnějších prázdninových letovisek a „stopover“ destinací na světě. Toto pulzující město totiž nabízí vše od sluncem zalitých pláží či „světových nej“ po pohostinnost nejvyšší třídy a nepřeberné množství volnočasových i adrenalinových aktivit. Dubaj byla jedním z prvních měst na světě, které obdržely certifikát WTTC, první globálně platný bezpečnostní a hygienický certifikát, udělovaný Světovou radou pro cestování a turismus. Certifikát dokládá komplexnost a účinnost opatření, která Dubaj přijala k zajištění zdraví a bezpečnosti svých návštěvníků.

My Emirates Pass: Exkluzivní nabídka, která promění palubní vstupenku Emirates na členskou kartu plnou výhod, nabízí zákazníkům Emirates skvělou příležitost prozkoumat Spojené arabské emiráty za méně peněz. Exkluzivních výhod mohou využít zákazníci Emirates letící do Dubaje a přes ni do 30. září 2021. Postačí jim v kterémkoli z partnerských míst předložit palubní vstupenku Emirates a platný průkaz totožnosti. My Emirates Pass zahrnuje slevy do více než 300 restaurací po celé zemi a více než 35 lázní ve špičkových hotelech. Zpřístupní také skvělé nabídky od mnoha turistických atrakcí, včetně vodního zábavního parku Atlantis Aquaventure a vyhlídky At the Top v nejvyšším mrakodrapu světa Burj Khalifa. Kompletní seznam partnerských míst je k dispozici zde: emirates.com/myemiratespass.

Flexibilita a jistota: Emirates nabízí zákazníkům flexibilitu a jistotu při plánování svých cest. Pokud dojde k neočekávaným cestovním změnám, mohou zákazníci Emirates, kteří jsou držiteli letenek vydaných před 30. zářím 2020 na cesty uskutečněné před 31. prosincem 2021, přebookovat svůj let na libovolný termín a cestovat kdykoli do 36 měsíců. Držitelé letenek vydaných po 1. říjnu 2020 na cesty uskutečněné před 31. prosincem 2021 mohou své letenky použít kdykoli během následujících 36 měsíců od data jejich původní rezervace. Více informací zde.

Pojištění na cestách: Všichni zákazníci společnosti Emirates mohou cestovat s větším klidem díky bezplatnému cestovnímu multirisk pojištění pro krytí více rizik a krytí nákladů souvisejících s COVID-19. Pojištění je automaticky a bezplatně aplikováno na veškeré letenky zakoupené od 1. prosince 2020. Kromě pokrytí finančních nákladů na léčbu či povinnou karanténu v případě onemocnění virem COVID-19 během cest zahrnuje tato nabídka společnosti Emirates také krytí dalších rizik: úrazy během cest, včetně zimních sportů, ztráty osobních věcí nebo narušení cesty z důvodu neočekávaného uzavření vzdušného prostoru, či cestovní doporučení a poradenství, která jsou běžně k dispozici u cestovních multirisk pojištění. Na nabídku se vztahují některá omezení a výjimky. Společnost Emirates byla první leteckou společností, která poskytla všem zákazníkům globální cestovní multirisk pojištění, a platnost této služby po 31. březnu 2021 rozšířila až do dalšího oznámení – svým zákazníkům tak přinesla přidanou hodnotu a větší klid.

Zdraví a bezpečnost: Emirates zavedla komplexní soubor opatření k zajištění zdraví a bezpečnosti svých zákazníků a zaměstnanců.

Požadavky pro turisty ke vstupu: Informace o požadavcích pro vstup do Dubaje jsou k dispozici zde.

PCR testování na COVID-19: Zákazníci společnosti Emirates, kteří požadují před odletem z Dubaje certifikát o PCR testu na COVID-19, mohou využít speciálních sazeb na klinikách po celé Dubaji po pouhém předložení letenky nebo palubního lístku (výsledky jsou k dispozici do 24 hodin). Zvolit lze také variantu testování v domácnosti nebo kanceláři s výsledky do 48 hodin.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA