Dovolená v USA plná zajímavých cílů

Plánujete nezapomenutelnou dovolenou s přáteli nebo s rodinou? Chcete poznat skutečný cestovatelský sen, užívat si všestranné rozmanitosti a získat spoustu životních zážitků? Potom se vaším cílem stanou Spojené státy americké. Země plná nekonečných možností, kterou můžete poznat od A až do Z. USA nabízí každému něco. Jsou to pláže, přírodní monumenty, jedinečné stavby, města plná skvělé atmosféry a mnohé další.

Zajímavosti, které k USA jednoduše patří

Reklama

Když se řekne Spojené státy americké, každému se určitě vybaví hromada míst stojících za návštěvu. Někdo zatouží vyrazit na Brodway, jiný dá zase přednost kasinům v Las Vegas nebo oblíbenému Disneylandu. Výjimkou nejsou ani přilehlé Havajské ostrovy a známá Waikiki Beach. Zkrátka, od každého kousek.

 • Miami Beach
 • Yellowstonský národní park
 • Grand Canyon
 • Alcatraz

Tohle je však jen hodně malá ochutnávka toho, co všechno vám Spojené státy americké nabízí. Jestliže vyrážíte za velkou louži a máte omezený počet dní dovolené, je zapotřebí tento čas co nejefektivněji využít. Proto se pohodlně usaďte a začtěte se do následujících řádků, kde získáte hodně zajímavých tipů.

Ohromující památky Spojených států amerických

Jen co si vyberete vhodnou aerolinku a dopravíte se na nový kontinent, může začít poznávání. Zaměřit se můžete nejprve na významné památky USA. Mezi ně určitě patří Metropolitní muzeum umění nacházející se v New Yorku. Kromě něho si udělejte čas i na návštěvu Guggenheimova muzea. Podobných památek je v USA více než dost.

 • Golden Gate Bridge
 • Washingtonův monument
 • Mount Rushmore
 • Lincolnův památník

Když se řekne dovolená ve Spojených státech amerických, nemusí se za každou cenu jednat pouze o památky a města. Vždyť Amerika je také plná úchvatných přírodních dominant, které stojí rozhodně za vidění.

Přírodní krásy USA

Možná si nyní pokládáte otázku, kam vyrazit za dech beroucí přírodou v USA, když máte tak málo času na poznávání? Jednoduše zacilte na to nejhezčí, co vám Spojené státy americké nabízejí. Typickým příkladem je Národní park Denali, který se nachází ve vnitrozemí Aljašky. Pestrá fauna a flóra vás zde rozhodně nenechá chladnými. A podobných míst můžete v USA navštívit více než dost.

 • Bryce Canyon
 • Monument Valley
 • Fly Geyser

Kapitolou samou o sobě je třeba Yosemitský národní park, kde jsou k vidění také úchvatné vodopády Yosemite Falls. V podobném, avšak v daleko větším rozsahu se pak nesou Niagarské vodopády dosahující výšky až 52 metrů. V neposlední řadě neopomínejte ani na Sequoia National Park. Spousta turistů do Spojených států amerických vyráží i za treky divokou přírodou. Jmenovat lze ty nejznámější.

 • Navajo Trail
 • Bright Angel Trail
 • Rim Trail

Pokud by vám to bylo málo, zavítejte do Národního parku Zion, kde je situována stezka s názvem Riverside Walk.

Zařiďte si před odletem vše potřebné

Jestliže už jste celí netrpěliví, abyste si zakoupili letenku a vyrazili za poznáním USA, neopomínejte ani na několik důležitých věcí. V závislosti na délce pobytu v zemi byste neměli zapomínat na vízum do USA. Dále si vyměňte patřičný finanční obnos za americké dolary a důkladně se připravte na to, co vás za velkou louží čeká. S tím vám může pomoci cestovatelský portál cKlub.cz, který sdružuje informace nejenom o Spojených státech amerických, ale i o ostatních zemích světa.

Takový komplexní průvodce, v němž vám nebudou chybět recenze hotelů, aerolinek, ale také bohatá inspirace na jiná poutavá míst. Nebojte se opustit evropský kontinent a vydejte se poznávat oblasti, jakými jsou Manhattan, Main Beach, Mountauk Point Lighthouse, horu Denali a mnohé další. Spojené státy americké si vás podmaní svou kulturou, gastronomií a pestrostí tamního prostředí. Uvidíte sami.

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama