Dovolená na Liptově: Demänová Rezort nabízí spoustu zážitků pod horami

O Slovensku se říká, že je Švýcarskem východní Evropy. Jestli to platí pro nějaký místní region beze zbytku, je to Liptov. Vysoké a Nízké Tatry, Malá i Velká Fatra a údolí Váhu, nad nímž se tato pohoří tyčí – to vypadá na perfektní místo pro rodinnou dovolenou.

Reklama

Ideální výchozí bod? Demänová!

Ať už se rádi touláte pěšky, na kole nebo naopak nejraději odpočíváte obklopeni krásnou přírodou, musí se vám tady líbit. Které místo je však nejlépe vybrat za výchozí bod, pokud chcete strávit víkend na Liptově? A co třeba celou týdenní dovolenou? Měl by tu být klid, cesta sem by neměla být nijak složitá a náročná, mělo by odsud být blízko k zajímavým místům, a hlavně mělo by tu být k dispozici kvalitní zázemí. Že takové místo neexistuje? Tak to jste ještě nebyli v Demänové!


Malá vesnička s tisícovkou obyvatel je součástí Liptovského Mikuláše. Do jeho historického centra se spoustou památek jsou to odsud tři kilometry. Sjezd z dálnice D1 je ještě blíže. Cesta na Liptov je díky ní vážně jednoduchá a není ani nijak dlouhá. Třeba z Prahy jste tu za pět hodin.

Pak se před Vámi otevře ta nádhera! Národní park Nízké Tatry, co by kamenem dohodil, na Velkou Fatru 30 kilometrů a na Malou o pět více. Když překonáte Váh a nezláká vás stříbřitá hladina Litpovské Mary, můžete vyrazit i do Vysokých Tater. Nebo zůstaňte pod nimi a v sedle kola si užijte Podtatranskou cyklomagistrálu a vychutnejte si výhledy na impozantní hory v okolí. A v zimě? To zase můžete využít ski centrum, které najdete přímo v Demänové. 


Že na takovém místě budete těžko shánět family friendly rezort? Tak to jste ještě neviděli Demänová Rezort. Na kraji Demänové najdete ráj, kde se můžete ubytovat ve wellness chatách nebo apartmánových domech. Připraveni jsou tu i na turisty, kteří by chtěli přijet s karavanem.

Zážitky v Demänová Rezort

A ubytováním to tu rozhodně nekončí. Místní rodinný rezort nabízí hromadu zážitků. Když vás omrzí hory v okolí a dostatečně zregenerujete v místním wellness, určitě oceníte místní aquapark. Nadšené z něj budou hlavně děti!


A pak by to chtělo nějaké pořádné jídlo, že? Tady si potrpí na vybrané kulinářské zážitky svých hostů. Moderní prostředí restaurace Pinus přesně odpovídá kuchyni, která se tu vaří. Tradiční slovenská jídla i speciality z různých koutů Evropy. Také příznivci něčeho exotičtějšího si tu přijdou na své. Indická restaurace Safran vám ukáže, jak chutná pravá Indie. Ale po jídle zase honem ven užít si tenhle nádherný kout Slovenska! V Demänové stačí zaparkovat a užívat si…

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama