REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 10.6. a svátek má Gita

Dobová hudba, vůně a chutě barokní kuchyně – Zámek Žďár nad Sázavou

3. 2. 2020

Dobová hudba, bohaté kostýmy, či vůně a chutě barokní kuchyně. To vše zažijete v rámci večerní prohlídky na Zámku Žďár nad Sázavou

„Kouzlo barokního zámku.“ Tak se nazývá večerní prohlídka plná hraných scén, díky níž nahlédnete do doby 17. a 18. století. Okusit tak baroko na vlastní kůži můžete v pátek 7. a sobotu 8. února na Zámku Žďár nad Sázavou.

Téměř všechny hrané scény se odehrávají v interiérech zámku. Podíváte se i do prostor, které nejsou běžně přístupné. „Nahlédnete například pod pokličku zámeckého kuchaře, do dámského salonku nebo si vychutnáte živou barokní hudbu,“ upřesňuje Martina Schutová, hlavní organizátorka prohlídek. Součástí prohlídky bude také návštěva výstavy Umění baroka ze sbírek Národní galerie v Praze.

REKLAMA

Prohlídky začínají každou půlhodinu od 16:00 do 21:30 a místo na nich je vzhledem k velkému zájmu třeba předem rezervovat na www.zamekzdar.cz. Po oba prohlídkové dny bude do nočních hodin otevřena také zámecká kavárna s tematickou nabídkou občerstvení, dárkový obchůdek, interaktivní výstava pro rodiny s dětmi „Včela – cesta do včelího města,“ ale také multimediální zážitkové Muzeum nové generace, jehož celé druhé patro je věnováno právě barevnému světu baroka. Více informací o programu najdete na www.zamekzdar.cz.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA