Velikonoce přivedly do zoo tisíce lidí
Zoologická zahrada a botanický park Ostrava zažila během prodlouženého velikonočního víkendu mimořádný zájem. Díky slunečnému a teplému počasí zamířilo do areálu více než 21 tisíc návštěvníků, kteří si užili nejen procházku mezi zvířaty, ale i připravený doprovodný program.
Právě kombinace příjemného počasí a sváteční atmosféry patří každoročně mezi hlavní důvody, proč lidé vyrážejí do zoo. Letos se ale návštěvnost vyšplhala ještě výš než obvykle.
Hranice 100 tisíc padla rekordně brzy
Na Velikonoční pondělí, kdy zoo tradičně otevírá už v 8 hodin ráno, byl překonán významný milník. Do areálu dorazil letošní 100 000. návštěvník. Oproti loňsku k tomu došlo téměř o dva týdny dříve a jen o tři dny později než v rekordním roce 2024.
Rychlejší tempo návštěvnosti potvrzuje, že zoo patří mezi nejoblíbenější výletní cíle v regionu, zejména během jarních svátků a prázdnin.
Jubilejní návštěva z Polska
Symbolickým návštěvníkem se stala početná rodina Rabiega z polské Vratislavi. Do Ostravy dorazili rodiče s dětmi, prarodiče i další příbuzní a zoo navštívili vůbec poprvé.
Překvapení bylo o to větší, když zjistili, že právě oni pomohli překonat hranici sto tisíc návštěvníků. Na památku si odvezli pamětní list a tašku s propagačními předměty.
Zoo jako ideální jarní výlet
Jarní měsíce obecně patří mezi nejatraktivnější období pro návštěvu zoologických zahrad. Zvířata jsou aktivnější, příroda se probouzí a areály často připravují speciální programy pro rodiny s dětmi. Výlet do zoo tak spojuje zábavu, poznání i pobyt na čerstvém vzduchu, což z něj dělá jednu z nejoblíbenějších aktivit během svátků i víkendů.
Ostravská zoo navíc nabízí rozsáhlý areál, kde návštěvníci mohou strávit celý den a pokaždé objevit něco nového.
Zdroj: TZ Zoo Ostrava, informace o návštěvnosti zoo