Do kopců Českého středohoří opět pohodlně s cyklobusem!

Na dvou trasách mohou cyklisté i turisté každý víkend od 30. dubna do 4. září 2022 využít služby cyklobusu do Českého středohoří.

Reklama

Spoj určený především pro cyklisty mohou využít i turisté bez kol. Cyklobus vždy absolvuje tři trasy za den a vyráží z Roudnice nad Labem a pokračuje přes Litoměřice buď směr Lovečkovice nebo pod Kletečnou k pomníku Hanse Kudlicha. Trasy se časově střídají, proto je možné výlety příjemně kombinovat!

Kapacita cyklobusu je celkem 19 kol a 19 míst k sezení a díky své oblíbenosti je dobré si své místo dopředu rezervovat – rezervace.ceskestredohori.info.

Foto: ©stredohori.cz

A kam s cyklobusem?

Z Mukařova můžete vyrazit přes Víťovu rozhlednu až k Bukové hoře a pak si dopřát báječný sjezd k Labi na Labskou stezku nebo se vydat opačně přes Třebušín až do zámku Ploskovice.

Od Kletečné vás trasa povede přes Oparno, po cyklotrase 25 na Boreč až do Sutomi. Okolo Třebenic se vraťte do Lovosic k přívozu nebo si trasu natáhněte až do pevnostního města Terezína. Druhý směr od Kletečné vás naopak zavede za krásnými vyhlídkami na Portu Bohemicu. Dojet můžete až k výletnímu zámečku Větruše…

Jízdní řád a další informace najdete na www.stredohori.cz/cyklobus.

Foto: ©stredohori.cz

Křížem krážem po Labi krásnou Portou Bohemicou

Vyplujte na Labe! Lodě během dubna a května poplují o nedělích a svátcích na pravidelné lince T91 mezi městy Ústí nad Labem – Litoměřice – Nučnice a pak o sobotách, kdy loď pluje až do Roudnice nad Labem. V červenci a srpnu již lodě poplují denně kromě pondělí.

Jízdní řády najdete na www.stredohori.cz.

Foto: ©stredohori.cz

TIP: Pokud v Litoměřicích budete hledat příjemné ubytování, zkuste loď Florentina. Velká hotelová loď nabízí komfortní kajuty, restauraci i sluneční terasu a může být příjemnou volbou při pobytu v královském městě!

Všechny novinky můžete sledovat na www.florentina-boat.cz nebo www.facebook.com/florentinaboat.

Foto: ©stredohori.cz
Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama