REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 25.9. a svátek má Zlata
V okolí

Do Bohumína se vrací největší běžecká akce pro veřejnost

Největší běžecká akce pro veřejnost se po dvou kovidových letech vrací do Bohumína. Náměstí T. G. Masaryka se v neděli 8. května změní v provizorní atletický ovál, Májový běh Bohumínem bude na velké LED tabuli živě vysílat televize TIK. První kategorie prestižního a oblíbeného závodu startuje v šest večer.

„Pokud by nás nezastavil covid, tak bychom letos měli už 25. ročník Běhu ulicemi města. Dva roky čekání nás přinutily se zamyslet a inovovat jej tak, aby byl ještě atraktivnější. Chceme na sportovní událost roku přilákat více fanoušků a posílit společenský význam celé akce,“ řekl Ondřej Veselý z pořádajícího Atletického klubu Bohumín.

Termín běhuzůstává tradiční, jak jsou na něj Bohumíňáci zvyklí. Je spojený se Dnem vítězství nad nacismem. „Změnili jsme název závodů na Májový běh Bohumínem, vytipovali jsme vhodnější běžecký okruh v délce 200 metrů a zajistili lepší zázemí pro pořadatele v podobě velkého zastřešeného pódia,“ vysvětlil Veselý.

REKLAMA

Novinkou je velká LED tabule pro živé vysílání bohumínské televize TIK, která bude závody přenášet pomocí tří kamer. „Májový běh Bohumínem nabídneme divákům i v síti kabelových operátorů Nordic Telecom, Poda a RIO Media. Živý obraz nebude chybět ani na YouTube, našem a městském webu,“ informoval Marek Spáčil ze studia TV Marko.

Čas závodů se nově posunul na osmnáctou hodinu. Pořadatelé ale upozorňují, že doprovodný program začne už o půl páté odpoledne. „Na místě bude pro příchozí připraveno občerstvení, lidé se mohou přidat ke kladení věnců a květin před budovou radnice. Závodníci, kteří se nestihnou registrovat on-line do 6. května, mohou využít prezentace přímo na místě půl hodiny před začátkem běhu,“ dodal Veselý s tím, že startovné je zdarma.

Divácky nejatraktivnější kategorií je běh nejmenších dětí do tří let, které závodí v doprovodu rodičů. Na náměstí se představí dalších třináct kategorií včetně štafet bohumínských základních škol. Pořadatelé se rozhodli do nové podoby soutěže už nezařazovat klání dospělých. Termínová listina je v tomto období plná městských běhů, kde u dospělých vévodí vzdálenosti na 3, 5 a 10 kilometrů. My chceme naši akci soustředit do centra Bohumína a upřednostnit sportování dětí,“ komentoval změnu Veselý.

Májový běh Bohumínem má podporu města, které je jeho generálním partnerem. „Po dlouhých dvou letech se mohou lidé bez jakýchkoliv omezení znovu potkávat na veřejných akcích. Řada z nich během pandemie odvykla společenskému kontaktu. Proto jsme rádi za každý impulz našich klubů a spolků k tomu, abychom mohli znova společně sdílet zážitky. A stejně jako my to tak vnímá i řada bohumínských organizací a firem. Svědčí o tom dalších jedenáct partnerů, kteří závody finančně podpořili,“ konstatoval místostarosta Bohumína Igor Bruzl.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA