REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 23.9. a svátek má Berta
V okolí

Dětské kočárky na akcích pro dospělé? My říkáme ano, ale…

19. 9. 2021

Dětskými kočárky se to v dnešní době na akcích jen hemží. Výjimkou nejsou letní kina, hudební festivaly ani výstavy. Základem vždy je dobré rozhodnutí rodiče, zda je vhodné s kočárkem akci navštívit. No a pak samozřejmě ten správný kočárek.

Akce s nejmenšími? Proč ne…

Máte doma maličké miminko, které většinu dne prospí a budí se jen na jídlo? Ideální malý společník na akce, dalo by se říct. Zejména ty akce, které se konají v přírodě a není na nich příliš hluk můžou být ideálním místem, kam můžete s kočárkem vyrazit. Na co si ovšem dejte pozor, to je bezbariérovost těchto míst. Pokud pojedete s kočárkem, měl by pro vás být prioritou dobře sjízdný terén. A pokud budou na malé návštěvníky připraveni, je to jen a jen bonus. 

Myslete také na to, co s sebou vše potřebujete sbalit. Miminko a konec konců i vy máte své potřeby. Rozhodně s sebou mějte deku, přebalovací podložku, dostatek náhradních plen, náhradní oblečení, jídlo a pití. Na některých akcích jídlo pro dítě zkrátka neseženete, počítejte s tím. Kočárek by proto měl poskytovat dostatek prostoru, abyste měli vše po ruce a vyvarovali se tak nošení dalších zavazadel. Na jaře, v létě a na podzim je na venkovních akcích téměř nutností clona proti slunci a síťka proti hmyzu. Oboje vám může usnadnit vaše fungování, ať už jste kdekoli. Výběr dětského kočárku zkrátka a dobře nepodceňujte. 

REKLAMA

A co až povyrostou?

Než se nadějete, tak ti nejmenší povyrostou. To ovšem nemusí znamenat, že vás na akce už nemohou doprovázet. Jen bude možná potřeba vyměnit kočárek. Skvělou variantou je pořízení kombinovaného kočárku. Díky němu se totiž vyhnete shánění sportovní varianty poté, co váš potomek odroste tomu svému základnímu. 

Pro zvědavá batolata pak na akcích určitě využijete tzv. golfové kočárky. Sice už nejsou tak prostorné, jako ty klasické nebo sportovní, ale mají jiné benefity. Jsou velmi lehké, skladné a na lehkého šlofíka po obědě dětem rozhodně postačí. Stejně tak v okamžiku, kdy potřebují ulevit uběhaným dětským nožičkám a prostě chvilku posedět. Na akcích všeho druhu je také využijete jako pohodlnou dětskou židličku, ve které můžete svou ratolest v klidu nakrmit. 

Před návštěvou akce zvažte to, zda je pro vaše dítě vhodná. Popřemýšlejte o hluku, který tam bude, o zázemí, jaké tam budete s dítětem mít. Berte samozřejmě ohled i na ostatní návštěvníky – pokud máte náročné miminko, které často pláče, raději ho s sebou neberte na výstavu do galerie. 

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA