REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 4.12. a svátek má Barbora
V okolí

Desátý Signal Festival zažil nejúspěšnější ročník. Instalace v Kunsthalle Praha a CAMPu je možné navštívit do listopadu

16. 10. 2022

Signal Festival oslavil 10 let. Jubilejní ročník se konal od 13. do 16. října v centru Prahy, Vinohradech a vůbec poprvé také ve Vršovicích. Festival nabídl unikátní dílo digitálního umělce Refika Anadola vytvořené z městských dat Prahy nebo instalaci designéra Maxima Velčovského reagující na válku na Ukrajině. Po čtyřleté pauze vrátil oblíbený videomapping na náměstí Míru. Uvedl celkem 15 instalací a týdenní doprovodný program. Organizátoři odhadují, že festival navštívilo přes 500 000 lidí. Instalace v CAMPu a Kunsthalle Praha bude možné vidět až do listopadu.

Novinkou byla spolupráce hned s několika významnými institucemi jako Kunsthalle Praha, Laterna magika, Centrum architektury a městského plánování (CAMP), Vzlet či Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze.

„Desátý ročník festivalu jsme ale neoslavili sami. Spolupráce s významnými institucemi přinesla do programu svěží nové projekty. Celkově jsme strašně spokojeni. Po dvou složitých letech jsme zažili silný ročník, reakce jsou skvělé. Návštěvnost lidí v ulicích byla obrovská, díla velmi kvalitní a ohlasy od laické i odborné veřejnosti jsou maximálně pozitivní. Dává nám to novou energii do dalších ročníků. Připravili jsme největší galerijní zónu v historii festivalu a její návštěvnost naprosto předčila naše očekávání,“ říká ředitel festivalu Martin Pošta.

REKLAMA

Novomediální umělec Refik Anadol připravil unikátní dílo vytvořené z městských dat, které poskytl Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy. Velkoformátová projekce bude k vidění v Centru architektury a městského plánování (CAMP) až do 6. listopadu 2022. Zahraniční program vznikl díky podpoře Nadace PPF.

Pokračuje také výstava jednoho z nejúspěšnějších českých umělců na NFT scéně Ondřeje Zunky, která bude k vidění spolu s výstavou mladých českých digitálních umělců. Projekt INVISIBLE FORCES pokračuje v experimentálním prostoru Kunsthalle Praha s názvem Aw! Lab až do 21. listopadu 2022.

REKLAMA

Jedenáctý ročník festivalu se bude konat od 12. do 15. října 2023. Jeho tématem bude věda, technologie, umění a společnost.

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA