Déčkosvět láká nejmenší návštěvníky do galerie České televize. Zdarma a každý den!

Nejmenší výletníci mají v Praze novou výstavu, která je tak barevná, že i duha by mohla závidět. Výstava Déčkosvět je interaktivní a děti se tu setkají se svými oblíbenými postavičkami, které znají z vysílání ČT D a také z oblíbeného dětského webu Déčka. Výstava je pro všechny zdarma a otevřeno je denně od 10:00 do 18:00 hodin, jen ve dnech státních svátků je zavřeno. Česká televize předpokládá, že výstava bude v galerii přístupná až do 29.1.2023.

Reklama

Výstavu jsme vyzkoušeli, a to dokonce dvakrát, a tak vám můžeme nejen potvrdit, že děti rozhodně baví (máme děti 3 – 6 let), ale také doporučit, kdy ji navštívit. Nejlepší dny pro návštěvu jsou ty všední v dopoledních hodinách, o fous více návštěvníků je pak ve všední den odpoledne. Samozřejmě největší návštěvnost je o víkendu.

Výstav Déčkosvět a herna s obří stavebnicí. Foto: ©Michael Kolář

Na výstavě si děti mohou vyzkoušet hlasování u oveček, které znají z televize. V místnosti s Déčkosvětem je mnoho dotykových prvků, které rozhýbají expozici. Pohnete ponorkou, zatroubíte lodí, postavíte kostku na špičku, aktivujete permoníky (takové déčko panáčky), rozjedete vláček, v televizi si uděláte originální fotografii. Výstava nabízí i hernu s opravdu velkými stavebnicovými díly, které ale nejsou těžké, a tak se tu pořád něco staví a buduje. Nejčastější stavba je hrad s klouzačkou. Dále jsou na výstavě dotykové hry, hmatová hra, edukativní tabule, kvízy a všemožné vizuální duhové prvky.

Interaktivní tabule s hrama pro děti. Foto: ©Michael Kolář

Kdy: 8. 11. 2021 – 29. 01. 2023 (zdroj: infolinka České televize – 261 136 113)

Otevřeno je denně od 10:00 do 18:00 hodin, ve dnech státních svátků zavřeno.

Kde: Prodejna a galerie České televize: Na Klaudiánce, 147 00 – Praha 4

Planeta je prga. Foto: ©Michael Kolář
Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama