CzechTourism představí Česko na Expo 2020 v Dubaji pomocí virtuální reality

Praha 14. září (ČTK) – Státní agentura CzechTourism představí Česko na světové výstavě Expo 2020 v arabské Dubaji pomocí virtuální reality. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl její ředitel Jan Herget. Návštěvníci výstavy se podle něj po nasazení speciálních brýlí ocitnou v bazénu v Mariánských Lázních, na moravské vinici nebo na skalách v Českém ráji. Výstava se uskuteční od 1. října do 31. března 2022. Expozice s názvem Česká terapeutická krajina bude od 1. do 22. října první rotační expozicí v Českém pavilonu.

Reklama

„Na Expo 2020 v Dubaji chceme představit Českou republiku jako moderní destinaci. Virtuální technologie z dílny společnosti Virtuplex vtáhne návštěvníky do příběhu a umocní jejich zážitek z návštěvy Mariánských Lázní, Prachovských skal nebo tradiční slovácké veselice,“ řekl dnes Herget. „Věřím, že světová výstava pomůže k dalšímu posílení našich pozic na Blízkém východě,“ uvedl.

Česko je podle něj v oblasti známé mimo jiné jako lázeňská a wellness velmoc, arabští hosté tradičně jezdí do Darkova, Klimkovic, Teplic nebo Jáchymova. „Aktuálně ze Spojených arabských emirátů létají dvě přímé letecké linky společností Emirates Airline a Fly Dubai. Od září, respektive od října 2021 je plánováno spuštění přímých linek společností Air Arabia a SmartWings,“ řekl dále Herget. Česká republika aktuálně uznává očkovací certifikáty v rámci regionu ze Spojených arabských emirátů, Saúdské Arábie a Kuvajtu, dodala agentura.

Výstava se měla uskutečnit minulý rok, kvůli pandemii covidu-19 ale byla odložená. Nevyhnou se jí protiepidemická opatření. Návštěvníci budou muset mít roušky a dodržovat rozestupy, s výjimkou skupin či rodin. Platí také pravidla pro dezinfekci a pohyb v restauracích. Denní počet osob na výstavišti bude omezen na 120.000, lidem bude před vstupem měřena teplota. I proto se odhaduje návštěvnost výstavy na nejvýše 22 milionů osob.

Expo 2020 bude prvním v historii, které se koná v regionu označovaném jako Střední východ a severní Afrika (MENA). Organizátoři se chtějí zaměřit na témata udržitelnosti, mobility a příležitostí. Podle informací, které ČTK poskytlo české ministerstvo zahraničí, bude na Expo 2020 zastoupeno 191 vystavujících zemí. Český dům bude v zóně Udržitelnost. Dne 5. října se uskuteční CzechTourism Day, který bude zahrnovat například lázeňský workshop nebo školu čepování plzeňského piva.

Celkový rozpočet české účasti činí 350 milionů korun. Příspěvek ze státního rozpočtu, který byl zvýšen o 25,2 milionu loni v červenci, činí 185,2 milionu korun. Účast Česka je financována na bázi PPP, tedy ve spolupráci soukromého a veřejného sektoru. CzechTourism je státní příspěvkovou organizací, jejímž zřizovatelem je ministerstvo pro místní rozvoj. Základním cílem agentury je propagace České republiky jako destinace cestovního ruchu v Česku i v zahraničí.

rdo mha

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama