CzechTourism: Obsazenost ubytovacích kapacity na konci července je 40 pct

Praha 10. května (ČTK) – Obsazenost ubytovacích kapacit v České republice na konci července dosahuje podle státní agentury CzechTourism 40 procent. Z hlediska typu ubytování lidé nejvíce vyhledávají chalupy, apartmány či kempy. Největší zájem je o Jihočeský, Jihomoravský a Liberecký kraj, nejmenší o Prahu. ČTK to dnes řekl ředitel CzechTourism Jan Herget.

Reklama

Nejistota v cestovním ruchu podle Hergeta přetrvává. „Z počtu rezervací je patrné, že Češi nechávají rozhodnutí o dovolených na poslední chvíli nebo minimálně do okamžiku, kdy budou jasná pravidla cestování a využívání služeb jak v tuzemsku, tak v zahraničí,“ uvedl.

Data Institutu turismu agentury CzechTourism ukazují, že kempy nebo víkendové chaty a chalupy jsou na konci července obsazeny téměř ze 60 procent, apartmány z poloviny. „Nejhůře jsou na tom hotely s obsazeností nižší než 20 procent,“ řekl dále Herget. Z hlediska krajů jsou na 50 a více procent zaplněny ubytovací provozy v Jihočeském, Jihomoravském a Libereckém kraji. Obsazenost v dalších krajích se pohybuje mezi 30 a 40 procenty. Nejméně lidí plánuje dovolenou strávit v Karlovarském kraji, kde naplněnost ubytovacích kapacit činí 26 procent, a v Praze, kde je na 20 procentech, přičemž obsazenost pražských hotelů dosahuje na konci července jen pěti procent.

„Na pomoc covidem zdecimovanému turistickému ruchu v Praze chystáme ve spolupráci s Prague City Tourism od června do poloviny srpna společnou zahraniční co-brandovou kampaň,“ uvedl Herget. CzechTourism, Prague City Tourism a Letiště Praha navíc budou společně podporovat příjezdovou turistiku. Ze strany CzechTourism se podle Hergeta jedná hlavně o pomoc při vyjednávání přímých leteckých spojení do Prahy a ČR.

Domácí cestovní ruch CzechTourism podle Hergera podporuje marketingovými aktivitami, které jsou koordinovány s regiony a podnikateli a zastřešuje je koncept #světovéČesko. Zahraniční zastoupení pak udržují spolupráci s obchodní partnery a připravují se na spuštění plánovaných aktivit. „Pouze čekáme na oficiální informace ohledně otevření hranic a spuštění green pasů,“ dodal Herget.

V hotelech, penzionech a kempech v ČR se v letošním prvním čtvrtletí podle dnes zveřejněných dat Českého statistického úřadu ubytovalo 282.000 lidí, což je meziročně o 91,1 procenta méně. Kvůli pandemii koronaviru se snížil také počet noclehů, a to o 88,2 procenta na 1,1 milionu nocí.

jif mal

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama