Chystáte se kempovat? Poradíme vám jaké vybavení si pořídit!

Kempování, stanování či spaní pod širákem je pro mnoho lidí součást jejich životního stylu a popularita této aktivity stále roste.

Reklama


Hlavními výhodami takového trávení volného času je bezpochyby bezprostřední kontakt s přírodou, nižší finanční náročnost a především svoboda cestování vůbec – možnost utábořit se téměř kdekoliv a objevovat nejrůznější zákoutí a místa naší krásné země.

Také si říkáte, že byste rádi vyrazili na pohodovou rodinnou dovolenou do kempu pod stan, ale nevíte co vše si sbalit s sebou? Na internetových stránkách www.sportaoutdoor.cz najdete veškeré potřebné vybavení pro outdoor a camping.Bez základního vybavení jako je spacák, samonafukovací karimatka, stan a baterka se pravděpodobně neobejdete. Ale ničeho se nebojte, stan budete mít postavený za pár minut. Pokud cestujete ve dvou vystačíte si například s dvouplášťovým stanem Loap FORESTA 3 s předsíňkou a jednou ložnicí opatřeným voděodolným zátěrem a podlepenými švy. Vejdou se do něj až tři osoby, takže budete mít dostatek místa a pohodlí. Podobně je na tom i stan Loap EVERETT 3, který je téměř o 1kg lehčí, což oceníte především pokud cestujete po svých. Oba stany disponují vodním sloupcem vnějšího pláště 3000mm a podlážka má 5000mm.

Při vybírání spacáku se řiďte několika základními kritérii. Chcete spacák používat celoročně nebo pouze v některém ročním období? Upřednostňujete spací pytel typu mumie nebo máte raději dekový spací pytel? A v neposlední řadě nezapomínejte ani na materiál. Skvělým parťákem na výlety do hor a kempink je například celoroční mumiový spací pytel Loap DAMPHU, který má výplň z dutého vlákna a vyniká skvělou tvarovou pamětí, hřejivostí a dobře schne. Výrobce uvádí teplotní rozmezí pro použití spacáku od -20°C do +10°C, přičemž komfortní teplota je -8°C. Pokud hledáte spacák spíše do teplejšího období, například pro cyklistiku či lehčí pěší turistiku, tak za zmínku stojí spací pytel Loap PUMALA.  Jeho výhodou je skladnost a váha něco málo přes 1kg. Vhodný je až do -3°C.Pro dosažení maximálního komfortu oceníte samonafukovací karimatku Loap RIP, která vám zajistí pohodlí ve stanu i pod širákem. Je lehká, skladná a opatřena protiskluzovou úpravou, takže spát můžete i v mírném svahu.Sport & Outdoor – to je e-shop zaměřený na sportovní a volnočasové oblečení, obuv, vybavení na turistiku, batohy, stany, spacáky, karimatky, dětské spacáky, plynové vařiče, ešusy a nádobí, ale i plážové stany a mnoho dalšího.

 

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama