Chcete zažít zvířata jinak než v zoo? Zveme vás do virtuální expedice zoo Brno, kde se stanete součástí jejich světa

Až budete procházet centrem Brna, zastavte se na Radnickou 6. Stačí si nasadit speciální brýle, usadit se na křesílko a oddat se strhujícím zážitkům v divoké přírodě. Ocitnete se vprostřed africké savany se lvem, který zamíří přímo k vám. Než dojde do vaší těsné blízkosti, uvidíte slony, žirafy, antilopy všude kolem. Křesílka jsou otáčivá, takže se při každém pohybu se stále otevírá okolní krajina.

Reklama


Stejné je to i u podmořského světa. Ponoříte se do hlubin oceánu a tento tajemný prostor vás pohltí. Uvidíte nejen krásu korálových útesů, ligotavý třpyt hejna malých rybek, kolem Vás proplují medúzy, rejnoci, želvy. Dech se Vám zatají, když se z temnoty vynoří impozantní žralok velrybí a úzkosti se neubráníte z pohledu na žraloka bílého nad vaší hlavou.

Foto: ©virtuální expedice zoo Brno


Virtuální expedice vás zavede i do chladných, tichých oblastí polárního kruhu a vy budete mít pocit, že ledová krusta co nevidět obalí i vás. Tropickou džungli naopak zažijete v celé její divokosti – se spoustou zvířat, barev i zvuků.
K šesti současným snímkům, které zoo získala díky spolupráci se společností Wild immersion, nyní přichází se dvěma filmy z vlastní produkce. Se snímky Na kopytech Afriky a ve spárech Afriky zažijete takřka na vlastní kůži přirozené prostředí afrických býložravců i šelem. Očichá vás žirafa, postavíte se tváří v tvář slonovi, prach savany kolem vás zvíří kopyta zeber a antilop. Prostě Afrika se vším všudy. Filmy v Jihoafrické republice natočila kolegyně Kristýna Božková, provede vás jimi tisková mluvčí zoo Monika Brindzáková a krátké komentáře napsal kolega Marek Sláma.


Výstava je otevřená každý den od 10 do 18 hodin včetně víkendů.
Více na www.zoobrno.cz/zvirata-a-expozice/virtualni-expedice

Foto: ©virtuální expedice zoo Brno
Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama