Cestovatelská setkání v Zoo Praha

V únoru pokračuje 7. ročník přednáškového cyklu ve Vzdělávacím centru.

Datum konání: 8. 2. ; 15. 2.  ;22. 2. ZOO PRAHA

Setkání s významnými českými cestovateli a odborníky nabízí Zoo Praha od začátku ledna. Přednášky, které návštěvníky zavedou do různých koutů světa, probíhají každé úterý v 18 hodin ve Vzdělávacím centru, a to až do konce března. Vstupné na přednášky je 20,- Kč. Pokladna se otevírá 15 minut před začátkem.

Reklama

Program na únor 2011:
 
8. 2. – MARTIN KRATOCHVÍL: PO STOPÁCH SNĚŽNÉHO LEVHARTA

Úspěšný jazzový muzikant a podnikatel Martin Kratochvíl přešel k horám a filmu. Dolpo patřilo Tibetu do poloviny 18. století, kdy Gurkové dobyli oblast pro Nepál. Dnes na tomto místě najdeme neposkvrněnou, ryzí tibetskou kulturu a řadu klášterů, které hrály významnou roli ve vývoji tibetského buddhismu i ve vzájemných vztazích Nepálu s Tibetem. Dolpo nezasáhla čínská kulturní revoluce, která ve vlastním Tibetu napáchala nedozírné škody. Poznejte ho s námi!
 
15. 2. – DARJA MILOŠOVÁ: LEDOVÁ PATAGONIE

Objevte nejkrásnější místa argentinské i chilské Patagonie! Obrovské ledovce, skalní věže v Národním parku Los Glaciares i Torres del Paine, nezapomenutelné výlety do nitra hor, kolonie hrdě kráčejících tučňáků a čerstvě narozená mláďata kormoránů. Plavba po Beagle Channelu až na konec světa. Ledová krása nejjižnějšího cípu Jižní Ameriky aneb hory, treky, nezapomenutelná příroda jihu… Jak se dají trávit Vánoce v této pustině? A jak vypadá tamní štědrovečerní tabule?

22. 2. – ZDENĚK A MICHAL THOMA: NEPÁL– MANAG PO TŘICETI LETECH
Vypravte se s námi do Manangu, horské vesnice v Nepálu ležící pod masivem Annapurny! Zde strávil fotograf Zdeněk Thoma, jako jeden z prvních cizinců, v roce 1979 řadu dní. Po třiceti letech se do Manangu vydal jeho syn Michal s balíkem dnes už historických fotografií. Vznikl ojedinělý srovnávací dokument, který bude mít své pokračování ve výstavách v České republice, v Káthmándú a přímo v místě svého vzniku, v Manangu.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama