Český Krumlov – 10 nejhezčích míst

Chcete strávit romantickou dovolenou na jihu Čech? Lákají vás wellness pobyty? Rádi byste se dozvěděli více o historii? Důvodů pro návštěvu Českého Krumlova je celá řada. Jaká místa byste si během pobytu v této jihočeské perle neměli nechat utéct?
 
Český Krumlov je druhé nejnavštěvovanější turistické místo u nás. Není se čemu divit. V překrásné jihočeské krajině na vás čeká malebné historické městečko, kolem kterého protéká řeka Vltava a na vše dohlíží majestátní renesanční zámek.

Reklama

Jaké jsou nejhezčí místa, které by si neměl nechat ujít žádný turista?

1. Zámek Český Krumlov

Hlavní dominanta Českého Krumlova je zdejší renesanční zámek. Jde o druhý největší hradní a zámecký komplex v Česku.

2. Zámecké zahrady

Překrásné zahrady byly založeny v 17. století. Dnes jsou rozděleny na francouzskou a anglickou část, ve které se nachází letohrádek Belárie spolu se světově proslulým otáčivým hledištěm.

3. Otáčivé hlediště

Bezesporu nejrozporuplnějším místem v Českém Krumlově je otáčivé hlediště přírodního divadla v zámeckých zahradách. Někteří návštěvníci na originální hlediště nedají dopustit, jiní upozorňují, že kvůli němu hrozí městu vyškrtnutí ze seznamu Světového dědictví UNESCO.

4. Náměstí Svornosti

Hlavní náměstí se nachází v centrální městské části Vnitřní město, která je obklopena meandrem řeky Vltavy. Na náměstí se nachází renesanční radnice, kašna s morovým sloupem a celá řada restaurací.

5. Egon Schiele Art Centrum

V Českém Krumlově si na své přijdou také znalci umění. Zdejší galerie prezentuje výstavu o životě a díle malíře Egona Schieleho, ale návštěvník zde najde i další výstavy světoznámých malířů, grafiků i sochařů.

6. Kostel svatého Víta

Největší a nejstarší českokrumlovský kostel byl postaven ve 13. století. Jde o pohřebiště významných českých rodin (například Rožmberků a Schwarzenbergů) a úchvatné architektonické dílo.

7. Grafitový důl

Chcete se během teplých letních měsíců v Českém Krumlově ochladit? Není lepší příležitost než návštěva Grafitového dolu.

8. Historická čtvrť Latrán

Latrán bylo kdysi samostatné město. Dnes jde o historickou čtvrť, která se nachází za řekou severně od Vnitřního města, se kterým je spojena tzv. Lazebnickým mostem.

9. Plešivec

Městská památková zóna Plešivec skrývá celou řadu úchvatných renesančních domů, historický fotoateliér Josefa Seidela nebo synagogu.

10. Zámecký pivovar Eggenberg

Znalci piva by si neměli nechat ujít prohlídku areálu bývalého schwarzenberského knížecího pivovaru. Zámecký pivovar Eggenberg patřil během První republiky mezi 100 největších distributorů piva v Československu.

Jak získat pobyt v Českém Krumlově za nejlepší cenu?

Chystáte se do Českého Krumlova a sháníte ubytování? Turistický zájem způsobil, že se ceny ubytování v tomto jihočeském městě blíží centru Prahy. Vyplatí se tedy znát trik, jak ušetřit. Odpověď má pro vás nákupní klub Tipli. Z každé realizované rezervace na Booking.com vám Tipli pošle část peněz zpět ve formě cashback odměny.

Co je to cashback?

Cashback je část peněz, které vám Tipli vrátí za váš nákup na internetu. Celé to funguje naprosto jednoduše. Nejprve se zdarma zaregistrujete na Tipli. Poté si z více než 1 350 partnerských obchodů vyberete svůj oblíbený, do kterého přejdete přes speciální odkaz. Díky tomu bude systém vědět, že má odměnu připsat právě vám. Cashback odměna se vám připíše do 48 hodin od nákupu.


 

Vstupte do nejlepšího nákupního klubu v Česku i vy

Za rezervaci dvou pokojů na tři dny v rodinném penzionu v centru Českého Krumlova pro čtyřčlennou rodinu na Booking.com zaplatíte 7 690 Kč. Tipli vám z nákupu vrátí celkem 307,6 Kč.

Sbírat odměny s Tipli se opravdu vyplatí. Každý měsíc takto ušetříte tisíce korun. Zbývá provést rychlou registraci v nákupním klubu Tipli a výhodné nákupy si budete moct užít i vy.
 
 

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama