REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 23.9. a svátek má Berta
V okolí

Českolipské muzeum se otevírá návštěvníkům

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě se 3. března 2022 otevře návštěvníkům. V uplynulých 2 letech proběhly v muzeu díky zřizovateli Libereckému kraji rozsáhlé stavební úpravy, zahrnující např. výměnu všech oken.

Pro návštěvníky je připraveno několik novinek. Z nových exponátů zaujme především medvěd grizzly, největší, který kdy žil na území České republiky. Medvěda získalo českolipské muzeum ze zoologické zahrady v Děčíně.

Další novinkou je expozice Těžba uranu na Českolipsku. Tato stálá expozice byla od samého počátku připravována pouze pracovníky Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě, a to za finanční podpory Libereckého kraje, který je jeho zřizovatelem.

REKLAMA

Poslední novinkou, kterou návštěvníci ocení, je možnost dobrovolného vstupného. Muzeum si od 4 měsíčního experimentu slibuje jednak návrat svých tradičních návštěvníků a jejich častější návštěvy, jednak rozšíření povědomí o muzeu a jeho nabídce mezi návštěvníky nové.

Hlavní budova muzea bude návštěvníkům otevřena ve čtvrtek 3. března. O den dříve, ve středu 2. března proběhne v 17.00 společná vernisáž dvou výstav v galerii Chodba a galerii Jídelna, a to fotografií Vladimíra Štěpánského a obrazů Lucrezie Škaloudové Puchmajerové.

Přijďte nás navštívit, těšíme se na vás.

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA