Češi stále více vyhledávají Zanzibar. Vláda ale omezila cestování

Doba covidová je spojena především s velkým omezením z pohledu cestování. Možná právě proto se Češi pustili do vyhledávání exotických destinací, které jsou spojeny s minimem omezení a restrikcí. Jednou z takových zemí je i Zanzibar. Je však pravdou, že i na něj se dostalo a vláda si na tento stát jednoduše došlápla. Pokud se tedy chystáte na Zanzibar, hledejte patřičné informace na stránkách MZV. Když nebudete omezováni při cestování, bude vás čekat nezapomenutelná dovolená.

Zanzibar si vás rozhodně podmaní

Reklama

Zanzibar jako takový lze samozřejmě zahrnout mezi obzvlášť exotické země. Jde o ostrov, který před vámi odhalí přemíru přírodních krás, nabídne vám netradiční kultury a dá okusit i specifické gastronomie. Pokud se chystáte na Zanzibar, bude vás pochopitelně zajímat nejenom COVID, ale také základní informace o této zemi.

  • Hlavní město je Zanzibar.
  • Rozloha činí 1 666 km2.
  • Úředním jazykem je svahilština.
  • Platit budete tanzanským šilinkem.

Kam se vydat na Zanzibaru?

Zanzibar je především o poznávání. Možná právě proto se vyplatí pročíst si před odletem nejeden cestopis. Ze zážitků ostatních můžete čerpat inspiraci pro plánování míst, která byste chtěli navštívit. A nutno podotknout, že v tomto ohledu je skutečně z čeho vybírat.

  • Nungwi
  • Město Zanzibar City
  • Východní pobřeží

Abychom vám prostřednictvím tohoto článku přinesli i nějakou praktickou inspiraci v rámci cestování po Zanzibaru, uvedeme i konkrétní místa. Za návštěvu stojí třeba Stone Town, palác Maruhubi a Mtoni, jedinečná pláž ostrova Kendwa Beach, pevnost Old Fort nebo zřícenina Bikhole. Nezapomenutelnou atmosféru si užijete na tamních trzích. Když zavítáte do místních restaurací, z dovolené si odvezete i příjemný gastronomický zážitek.

Praktický průvodce pro Zanzibaru

Pokud jste se na stránkách ministerstva dostatečně informovali o cestování na Zanzibar a COVID vám nebude stát v cestě, vyrazte. Sami nám posléze dáte za pravdu, že půjde o jednu z vašich nejlepších cest za exotikou. Ještě se hodí zmínit, že přínosnou pomůckou se vám může stát průvodce pro Zanzibar, v němž najdete vše potřebné. Nejenom zajímavá místa, ale také časté otázky, záležitosti týkající se bezpečnosti, měny a ostatních důležitých věcí.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama