Čarodějnice a Beltaine 2010 na hradě Hartenberk – Josefov

Datum konání: 30.4.2010

Reklama

Zveme vás na Čarodějnice a Beltaine 2010!

Upalování čarodějnic se blíží a s tím i noc plná magie a kouzel v duchu keltského svátku Beltaine. Harfa se již ladí, aby předla do noci až vše utichne. Předtím však vysoká hranice bude čekat v duchu inkvizičních procesů na svou další oběť.

V loňském roce jsme poprvé uspořádali společně s obcí Josefov netradiční pálení čarodějnic, které bylo pojato v drsném středověkém duchu se vším všudy co k pálení čarodějnic patří. Mučení, vyslýchání, pranýřování a nakonec rozsudek nejvyšší pro obviněnou zbloudilou ženštinu. Však se také závažně provinila a krávu sedlákovi uhranula! Nemějte však obavu , neb jde o akci spíše veselou a originální a ujišťujeme vás, že nikdo nepřišel zkrátka. Určitě tato akce stojí za podívanou.

První netradiční pálení začalo na nádvoří hradu, kde na středověkém trhu zbloudilé ženštiny byly zajaty a poté převezeny na káře s průvodem do nedaleké vesnice a tam předány do rukou inkvizice a nakonec do rukou kata. Po vykonání spravedlnosti veškeré obecenstvo sedlo k pití a hodování.

Hrad Hartenberg, Hřebeny 1, 357 09 Josefov
email: hartenberg@email.cz,

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama